13., středa 4.11.2015
Klášterec nad Ohří - SKLH Žďár nad Sázavou KNO - ZNS
Klášterec nad Ohří: Kaššák – Sklenička, Kuncl, Kozák, Žižka, Páleník, Neuman, Schönauer, Benda, Toušek, Vrtek, Deveri, Hrdlička, Jáchym, Mála, Huňady, Vlastník, Andres, Diviš, Toman, Nguyen
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Půža, Pleva, Vítek, Smejkal, Procházka, Kovářů, Malec, Březina, Kunstmüller, Kaňka, Krupka, Vítek, Střecha, Bureš, Gregar
Branky a nahrávky: 56. Vrtek (Deveri) – 9. Kunstmüller (Krupka), 33. Střecha (Vítek, Gregar), 37. Pleva (Kaňka, Kunstmüller), 60. Kunstmüller (Kaňka, Pleva)
Rozhodčí: Krob – Votrubec, Ševic
Vyloučení: 5:7 navíc T.Střecha (ZNS) 10min OT Využití: 1:1 V oslabení: 0:0
Diváci: 170
Střely na branku: 27:21 (9:8, 13:5, 5:9)
Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4
K L Á Š T E R E C   N A D   O H Ř Í – Plameny dnes v Podkrušnohoří odehrály dobrý zápas. Povedl se jim vstup do zápasu a získaly vedení, které dalšími dvěma brankami ve druhé třetině potvrdily. V závěru sice domácí snížili na 1:3, ale Kunstmüllerova pojistka do opuštěné branky pečetila vítězství Žďáru v Klášterci nad Ohří a import velmi důležitých tří bodu na Vysočinu.

Do dnešního zápasu nastoupili hokejisté Klášterce pod vedení nového trenéra Petra Mikeše, ale ani jemu se nepodařilo zastavit sérii porážek svého týmu. Utkání začalo náznaky šancí na obou stranách. Oba celky si také vyzkoušely hru v početní výhodě. Zatímco domácí nedokázali ze své přesilovky vytěžit takřka nic, hosté byli podstatně úspěšnější a otevřeli skóre utkání.

Krupka výborně našel Luboše Kunstmüllera a ten bekhendem překonal Kaššáka – 0:1. Ve 14. minutě mohl zařídit vyrovnání domácí Hrdlička, který se ocitl zcela osamocen před Slámou. Žďárský brankář však vytáhl skvělý a důležitý zákrok. Hosté tak odcházeli do kabin s těsným jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina přinesla řadu vyloučení. Klášterec byl v prostřední části střelecky výrazně aktivnější, ale branky dávaly Plameny. V polovině utkání hráli Žďárští opět přesilovku, kterou sice nedokázali využít, ale ve chvíli, kdy naskakoval vyloučený Sklenička na led, vyslal Gregar do přečíslení Davida Vítka a Tomáše Střechu, přičemž druhý jmenovaný parádním blafákem zvýšil vedení Žďáru na 0:2.

O čtyři minuty později přidal již třetí branku Martin Pleva, který po nahrávkách Kaňky a Kunstmüllera předvedl perfektní individuální akci zakončenou gólem – 0:3. Tříbrankové vedení zpříjemnilo hostům přestávku, ale stále zbývala ještě třetina zápasu.

V závěrečném dějství už hosté víceméně kontrolovali své vedení, dobře bránili a v krizových situacích podržel tým svými zákroky Jiří Sláma. Určitou zápletku přinesla až poslední pětiminutovka, kdy se z přesilovky podařilo Klášterci snížit. Po Deveriho nahrávce vypálil od modré Vladislav Vrtek, puk se zastavil až o síť Slámovy branky, který tak přišel o čisté konto – 1:3.

Domácí trenér si pak vycítil ještě určitou šanci na zdramatizování zápasu a vyžádal si oddechový čas Na závěrečný tlak, pak poslal kouč šest hráčů bez brankáře. K puku se ale dostal Pleva, nahrál Kaňkovi, který posunul na Luboše Kunstmüllera, jenž trefou do prázdné branky definitivně pečetil vítězství Plamenů – 1:4.

Sobotkově družině se tedy dlouhý zájezd na severozápad Čech vydařil a připsali si velmi důležité tři body, které posunuly Žďár o jednu příčku v tabulce na 12.místo. V sobotu však již čeká Plameny derby Vysočiny a na Bouchalky přijedou Lední medvědi z Pelhřimova.

„Dnes už jsme opravdu potřebovali vyhrát a také jsme se podle toho na ten zápas připravovali. Utkání nám od začátku vycházelo, podařilo se nám dát první branku a kluci dnes už mnohem líp plnili taktiku, kterou jsme si řekli. Hráli pozorně dozadu a dařilo se nám nepouštět soupeře do vážnějších šancí. Jsem rád, že se nám daří eliminovat ty zbytečné chyby, kterých už děláme míň, ale musíme na tom dál pracovat. Líbil se mi dnes i ten návrat útočníků po ztrátě puku. V závěru jsme si to ještě trochu zkomplikovali takovým zbytečným vyloučením. Nakonec jsme to ale zvládli a v power-play ještě přidali čtvrtou branku. Jen mě mrzí, že jsme nedokázali udržet čisté konto pro Jirku Slámu, který zachytal výborně a určitě by si to zasloužil. Teď nesmíme usnout na vavřínech, dál pracovat a důkladně se připravit na derby s Pelhřimovem.“