Z Pelhřimova si Plameny odvezly porážku 5:6

Zveřejněno 31.8.2017 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ani na třetí pokus se žďárským hokejistům v přípravě nepodařilo zvítězit na venkovním ledě. V na góly bohatém útkání padli na ledě pelhřimovských Ledních Medvědů 5:6. Utkání se neslo ve velice bojovném duchu, odpovídajícm spíše ostrému soutěžnímu utkání než přípravě. Plameny sice ještě chvíli před polovinou utkání vedly 3:2, ale domácí průběh zápasu čtyřmi góly otočili a žďárským hokejistům se už přes velkou snahu nepodařilo více, než jen zkorigovat na závěrečných 5:6.

P7, čtvrtek 31.8.2017, 18:00

HC Lední Medvědi Pelhřimov

6:5

(2:2, 2:1, 2:2)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 3. Kaminsky (Hadrava), 16. Hadrava (Hájek, Hadrava), 29. Kasalý, 32. Hadrava, 43. Marek (Martin), 44. Kopic – 12. Kuřítko (Jícha), 13. Střecha (Krupka), 27. Bureš, 45. Nečas, 59. Gregar. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.

Hamalčík (Formánek) – Kubát, Kalenda, Kohút, Vrátný, Adam, Hájek, Vysloužil, Hadrava Marek, Hadrava Martin, Votápek, Kaminsky, Kopic, Kasalý F., Bezděk, Hendrych, Šulák, Linhart

Sláma (Řehoř) – Pleva, Lojek, Marek, Kolda, Jícha M., Smejkal, Beneš, Kunstmüller, Vítek, Kovářů, Krupka, Střecha, Juráň, Gregar, Nečas, Bureš, Jícha L., Pytlík, Kuřítko

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří za svoji snahu byli hned ve 3. minutě odměněni, když z protiútoku otevřel skóre utkání Vladimír Kaminsky – 0:1. Postupem času se však Plamenům podařilo hru vyrovnat a zatlačit soupeře do jeho obraného pásma, z čehož v rychlém sledu rezultovaly dvě branky v síti domácího golmana. Nejprve po asistenci Lukáše Jíchy měl velmi snadnou práci Martin Kuřítko, který skóroval do odkryté brány – 1:1. Hned o minut později poslal Plameny do vedení Tomáš Střecha, jenž se prosadil po individuální akci, asistenci si v tomto případě připsal Lukáš Krupka – 2:1. Z vedení se však žďárští hokejisté neradovali dlouho. V 16. minutě se domácím Ledním Medvědům podařilo vyrovnat. Přesilovou hru sice neproměnili, ale následný závar před Slámovou brankou již proměnil v gól Marek Hadrava – 2:2. První třetina nabídla poměrně svižný hokej, okořeněný hned čtyřmi brankami.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení aktivity Plamenů, kterou podpořil i kapitán Martin Pleva, když se pustil do pěstní potyčky s domácím Alešem Hájkem. V 27. minutě se už Plameny mohly radovat i z dalšího gólu. Signalizovanou výhodu po faulu domácích využil přesnou ránou Lukáš Bureš – 3:2. Chvíli na to hrály Plameny dokonce v 5 proti 3, ale nejenže nedokázaly tuto výhodu využít, ale domácím se v oslabení ve čtyřech hráčích dokonce podařilo vyrovnat, když žďárské obraně ujel Filip Kasalý – 3:3. A v 32. minutě bylo ještě hůř, poté co domácí sehráli pěknou kombinaci, na jejímž konci byl Marek Hadrava – 3:4. Do konce třetiny se hosté dostali ještě do několika náznaků šancí, ale skóre se již neměnilo.

Do třetí třetiny vstupovaly Plameny s jednogólovým mankem. Bohužel hned z kraje třetího dějství se Ledním Medvědům podařilo náskok navýšit. Nejprve Slámu ve žďárské brance překonal v 43. minutě Marek Hadrava po krásné přihrávce od svého bratra Martina – 3:5. O necelou minutu později se Pelhřimovští hráči mohli opět radovat, když Slámu bekhendem překonal Miroslav Kopic – 3:6. Skoro vzápětí se skóre měnilo i na druhé straně, poté co ztrátu Plamenů stáhl na dva góly Jakub Nečas – 4:6. Ke konci zápasu se Plameny ještě pokusily vystupňovat svůj tlak a minutu a půl před koncem snížil na rozdíl jediného gólu Martin Gregar – 5:6, vyrovnat se jim však už nepodařilo a z Pelhřimova tak odjely s porážkou 5:6.

Ani na třetí pokus se bohužel Plamenům v přípravě nepodařilo vyhrát na venkovním ledě. Nezbývá než doufat, že v posledním přípravném utkání na ledě Moravských Budějovic se jim tuto nelichotivou bilanci podaří zlomit a pozitivně se tak naladí na začátek soutěže, který odstartují 13. září doma proti Kolínu.

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):

„Šlo a klasické venkovní utkání. I když jsme se na začátku dostali do vedení, domácí dokázali stav otočit a my jsme se trápili v kombinaci. Naopak domácí nás tou kombinací přehrávali a byli důraznější v osobních soubojích. Nám katastrofálně selhaly přesilovky, když jsme v přesilovce dvakrát inkasovali. Je to jen další z přípravných zápasů, který nám jako trenérům zase něco ukázal. Není třeba z toho dělat vědu, zítra potrénujeme a máme ještě 10 dní na doladění formy."