Kohouti si vystříleli vedení v sérii v první třetině

SF1, pondělí 14.3.2016
Tábor - SKLH Žďár nad Sázavou TAB - ZNS
Tábor: Klestil – Liška, Havran – Klíma, Kolomý – Heršálek "A" ,Dvořák – Hlaveš – Vaniš, Boháč, Polodna – Kellner, Matušík "C", Seidl – Blažek, Zayml, Březina – Pechánek, Dudák
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Pleva "A", Lojek, Beneš, Smejkal "C", Rašner, Klíma, Kunstmuller, Kaňka, Štěpánek, Krupka, Vítek, Kovářů, Gregar, Bureš, Střecha, Hron, Pazourek
Branky a nahrávky: 5. Havran (Boháč, Polodna), 8. Blažek (Hlaveš, Matušík), 15. Seidl (Matušík), 18. Polodna (Havran, Boháč), 39. Matušík, 52. Polodna (Kellner) – 39. Kovářů, 59. Beneš
Rozhodčí: Sýkora, Valenta – Tvrdík, Šimán
Vyloučení: 5:6 Využití: 2:2 V oslabení: 0:0
Diváci: 2639
Střely na branku: 29:21 (12:6, 8:6, 9:9)
Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2
T Á B O R - V úvodním semifinále žďárští hokejisté tvrdě narazili. Tábor nastoupil do utkání ve velkém stylu a již po dvaceti minutách bylo o prvním bodu rozhodnuto. Ve zbytku prvního semifinále Plameny držely s Kohouty, co se týče skóre krok, ale ke zdramatizování zápasu to nevedlo. V play-off je každý zápas jiný, každopádně svěřenci Martina Sobotky budou muset ve středečním domácím utkání přidat.

Utkání se mohlo vyvíjet jinak, jelikož se hned ve druhé minutě dostal do velké šance žďárský tým, ale Klestil reflexivně kotouč vyrazil. Než padla první branka utkání, k vidění byli šance na obou stranách kluziště.

Ujala se ale až přesilová hra Kohoutů v páté minutě. Od modré čáry vypálil Martin Havran, který propálil vše co mu stálo v cestě, i Slámovi betony – 1:0. O tři minuty později se více než dva a půl tisíce diváků radovalo podruhé. David Blažek ujel hostující obraně a se štěstím dostal kotouč za záda Slámy – 2:0.

Žďárští první třetinu zcela zaspali, jelikož i při dvoubrankovém vedení Tábora si domácí vytvářeli další šance. V patnácté minutě přidal třetí hřebíček do žďárské rakve po bleskové akci Radek Seidl, který zakončoval puk do odkryté branky – 3:0. Aby toho nebylo na Plameny málo, tři minuty před prvním odchodem do kabiny vymetl šibenici Slámovi branky Stanislav Polodna - 4:0.

Ve druhé třetině soupeř lehce polevil, ale šance si vytvářel i dále. Klestil ale musel být v brance Tábora čas od času také pozorný. Zejména ke konci druhého dějství, kdy vychytal ve velké šanci Střechu. Přesilovou hru se ale svěřencům Martina Sobotky proměnit podařilo. Ondřej Kovářů dostal přihrávku a tvrdou střelou Klestila propálil – 4:1. O jedenadvacet sekund později Kohouti bleskově odpověděli. Jakub Matušík objel branku a zasunul kotouč za tyčku žďárské svatyně – 5:1.

Plamenům se nepodařilo skórovat ani ve dvouminutové dvojnásobné přesilové hře, kterou zahodily v polovině třetí třetiny. Přibližně minutu po skončení početní výhody odpověděli opět domácí šestou brankou. Kellnerovu střelu dorazil za záda Slámy Stanislav Polodna - 6:1. Kosmetickou úpravu skóre nakonec vystřelil v oslabení 71 vteřin před závěrečnou sirénou Petr Beneš - 6:2.

V úvodním zápase se tak Plamenům nedařilo podle představ, ale je to pouze první utkání.V play-off se hraje na vítězství a každý zápas je jiný. Přijďte si proto užít vyřazovací boje přímo s týmem a podpořit žďárské hokejisty v domácím semifinálovém zápase ve středu na Bouchalky!

„Absolutně jsme nezvládli začátek zápasu. Byli jsme bez pohybu, hráli jsme naivně, soupeř nás přebrusloval a z toho pramenily naše fauly. Jim to sedlo a hned z první přesilovky jsme inkasovali, pak využili i další. Nakonec první třetina skončila 4:0 a s tím už se proti takovému soupeři obzvláště na jeho ledě, dá těžko něco dělat. My jsme se to pak snažili spíš už dohrát se ctí, abychom nedostali nějaký velký nářez a připravili se na ten další zápas. Není to určitě příjemné, ale je to první zápas a soupeř vyhrál své domácí utkání. S Kolínem jsme taky jeden zápas prohráli vysoko, prohrávali jsme v sérii a nakonec jsme postoupili. Takže není důvod to vzdávat, ale musíme se z toho sebrat, zmobilizovat síly, zítra lehce potrénovat, říci si pár věcí k tomu zápasu, k té obranné hře a k tomu pohybu a přijít ve středu s úplně jinou hrou a jiným nasazením a odhodláním, protože s tímhle bychom Tábor ani nepotrápili. Prostě musíme hrát úplně jinak. “

.

Tomáš Matušík (trenér HC Tábor):

Tomáš Matušík

„Jsme pochopitelně rádi, že jsme vyhráli. První zápas může dát té sérii celkový ráz. Takže za ten výsledek 6:2 jsme rádi. Nicméně ta první třetina byla jednoznačně podle našich představ, ale ta druhá a třetí už ne. Na jednu stranu chápu, že udržet tu koncentraci na tak špičkové úrovni jako jsme měli v první třetině, není úplně jednoduché. Nicméně jsme tam měli takové lajdavé věci, hlavně do obrany a to je špatně a to se nám nelíbilo. Jinak výsledek 6:2 okamžitě zapomínáme, vedeme 1:0 a s tím vyrazíme ve středu do Žďáru.“