„Úvod jsme nechali někde v autobuse,“ zoufal si Ondřej Kovářů

Zveřejněno 15.03.2016 | Barbora Hronková, mk
T Á B O R - V pondělí se odehrálo první semifinálové utkání mezi Plameny a Kohouty z Tábora. Bohužel pro Žďár ale nedopadlo tak, jak by si přál. Nevydařený nástup na led způsobil prohru prvního zápasu na ledě soupeřů 6:2. Mladý žďárský útočník a střelec první žďárské semifinálové branky Ondřej Kovářů nám k tomuto boji řekl více.

Domácí na led vletěli s grácií, protože chtěli ukázat, že dál už žďárskou skvadru nepustí. První mač se jim sice podařil, ale ještě se uvidí, jak se Plameny připraví na středu a jestli to Kohoutům neoplatí. Utkání začalo velkými, ale neproměněnými šancemi obou mužstev. To se dělo až do chvíle, než vstřelili Kohouti první branku a poté během první třetiny nasázeli Plamenům ještě další tři, a to je přeci jen obrovský náskok. Ve druhé třetině nebylo dlouho nic k vidění až do 39 minuty, kdy vstřelily svou první branku i Plameny. Bohužel na tento náznak zdramatizování dokázali o 21 vteřin později Kohouti reagovat další brankou na 5:1. Ve třetí třetině přišel ještě jeden táborský gól a ke konci utkání i poslední tečka v podobě gólu Žďáru. „Dnes nám chyběla energie. Byli jsme unavení a bylo vidět, že když na nás Tábor vlítnul, tak byl daleko silnější. Po té první třetině jsme to ještě tak nějak korigovali, ale úvod jsme nestihli. Nechali jsme ho možná někde v autobuse,“ řekl smutně k zápasu Ondřej Kovářů, střelec právě oné zmiňované první plamenné branky.

Tu vstřelil ve chvíli, kdy se ve druhé třetině Plameny začaly přizpůsobovat vražednému tempu Kohoutů. Pak začaly vznikat i nové šance pro Žďár a jednu si vyčíhnul právě Ondřej, který si počkal na puk a poslal ho do šibenice nad lapačkou. „Byla přesilovka a kluci tam v rohu bojovali. Já jsem byl trochu pod nima, a když potom puk odjel dolů do rohu, vyjel jsem z toho jeden na jednoho a střílel jsem gólmanovi nad lapačku. Skóre se změnilo na 4:1, ale je škoda, že jsme to neudrželi déle. Mohlo se to třeba ještě nějak zdramatizovat,“ okomentoval svůj parádní gól žďárský útočník.

Ondřej je ve žďárském dresu letos nováčkem a odehrál zde již celkem 26 zápasů, ve kterých Plamenům pomohl čtyřmi brankami a osmi asistencemi. Hodně let hrál s velkým úspěchem v Jihlavě za extraligový dorost, působil v brněnské Kometě, má zkušenosti z Finska a řadu zápasů odehrál v mládežnických reprezentačních výběrech. V minulé sezoně si dokonce zahrál v Tipsport extralize i několik zápasů za hradecký HK Mountfield. Jeho slibně rozvíjející se kariéru však přibrzdilo zranění, ale nyní si s celým žďárským mančaftem užívá druholigové tažení Plamenů v play-off.

Už od začátku bylo jasné, že Tábor nebude snadné porazit. To se ale předpokládalo i o Kolínu, se kterým si Žďár nakonec poradil. V základní části v prvním duelu měli jasnou převahu Kohouti a výsledek stejný, jako v pondělí (6:2) o tom hovoří zcela jasně. Pak se ale v průběhu zápasů začalo Plamenům dařit čím dál tím víc. Druhý mač už se museli Kohouti opravdu hodně zapotit, aby Žďárské porazili. Nakonec ale rozhodly nájezdy v jejich prospěch.

Pondělním zápasem si Plameny připomněly taktiku a způsob hry Táborských, takže podle toho upraví vlastní herní systém. Ve středu proto může vypadat všechno jinak. Plamenům bude hrát do karet i domácí prostředí. „Já myslím, že to bude úplně jiný zápas. S Kolínem jsme taky dostali 9:2 a další zápas jsme hráli úplně jinak. Hlavní je, abychom byli na další duel dobře odpočatí a šli na to úplně jinak než tady,“ podotknul nakonec Ondřej Kovářů. Žádný z fanoušků si rozhodně nesmí nechat tento hodně důležitý semifinálový zápas ujít!