„Měli jsme na to, abychom si minimálně bod odvezli,“ říká Pavel Staněk na sobotní zápas s Klatovy

Zveřejněno 29.11.2015 | Barbora Hronková, mk
K L A T O V Y – Z mnohahodinové cesty do Klatov se Plameny vrátily s prázdnou. Ale rozhodně odehrály slušný zápas. O utkání rozhodla až poslední třetina, kdy Jiří Kepka strhnul vítězství na stranu domácích Klatov, které si po výhře 2:1 připsaly tři body. Více nám k zápasu pověděl jeden z defenzivních pilířů Sobotkovy družiny Pavel Staněk.

Už v první třetině se jednalo o napjatý souboj. Domácí se dostali do přesilovky pět na tři, kterou ale nedokázali využít. Nakonec první gól utkání vstřelil hostující Tomáš Střecha (0:1). Tento náskok ale vymazaly Klatovy ve druhé třetině, kdy dorovnal David Michel (1:1). Nerozhodný stav vydržel až téměř do konce poslední třetiny, kdy měly o něco více štěstí domácí Klatovy. „První třetinu jsme začali dobře a dostali jsme se do vedení. Bohužel nám ale ve druhé třetině vyrovnali a nakonec jsme dostali na 2:1. Potom tam byla série vyloučení, takže jsme to už nedokázali otočit. Ale musím říct, že jsme měli na to, abychom si minimálně bod odvezli,“ říká zklamaně Pavel Staněk k průběhu celého utkání.

Právě poslední třetina byla nejdramatičtější. Chvílemi vypadala nadějně pro Klatovy a chvílemi i pro Žďár. Znovu zde svoji perfektní formu předvedli gólmani, kteří se v utkání velice zapotili a předváděli skvělé zákroky. „Měli jsme tam velké šance před koncem zápasu, kdybychom to dali, tak jsme to myslím už udrželi,“ povzdechl zklamaně Pavel. Rozhodně se jednalo o naprosto vyrovnaný zápas, který Plameny ztratily jediným gólem, jako již tolikrát předtím.

Konec zápasu byl velice nervózní a rozhodčí jakoby se obával vyrovnání, vylučoval žďárské hokejisty jako na běžícím páse. S ohledem i na některé další sporné verdikty v předchozím průběhu zápasu, začali někteří žďárští hokejisté ztrácet nervy a přestávali ovládat své emoce. Nejvíce trestných minut nasbíral právě nejproduktivnější obránce a nejlepší nahrávač Plamenů Pavel Staněk, který dostal menší trest za sekání, desetiminutový osobní trest a nakonec ještě vyloučení do konce utkání. „To už jsem tam vytekl. První byl vyloučený Rašny (Adam Rašner), pak dostal trest Bobeš (Lukáš Krupka) a hráli jsme pořád v oslabení. Já jsem pak dostal taky, za sekání, a trochu jsem tam začal řvát na rozhodčího. Už jsem to prostě neunesl,“ popsal situaci Pavel.

Těch diskutabilních a řekněme sporných rozhodnutí ze strany rozhodčích, proběhlo v celém zápase poměrně dost. Proto jsme se Pavla zeptali, zda si myslí, že bylo utkání výkonem rozhodčího nějak ovlivněno? „Určitě. To pískání se jim vůbec nepovedlo,“ odpověděl na otázku stručně a naštvaně žďárský bek. Ale i přes nepřízeň sudích se Plamenům zápas herně vydařil, ale jako už několikrát, tomu opět něco chybělo k bodovému zisku.

V příštím zápase čeká na Plameny Trutnov. Žďárští mohou doufat, že po posledních dvou zápasech bez bodu, dokážou opět navázat na předchozí sérii vítězných utkání. Zápas proběhne první prosincovou středu ve Žďáře. Přijďte se podívat a podpořit domácí borce v boji o důležité body!