„Kuře na mně házel tenisáky…“, popsal Jiří Sláma pohodu, která vládla v Pelhřimově už před zápasem

Zveřejněno 01.02.2018 | mk
P E L H Ř I M O V – Proti ne zrovna oblíbenému soupeři se Plamenům ve středu dařilo natolik, že svého soupeře rozstřílely vysoko 8:1. Nestranný pozorovatel by však mohl namítnout, že herně nebyl zápas zdaleka tak jednoznačný, jak by se podle výsledku mohlo zdát. Soupeř měl také spoustu obrovských šancí, jenomže střelám pelhřimovských hokejistů čelil Jiří Sláma, který svoji mrštností a hbitou lapačkou likvidoval jeden pokus domácích za druhým a vzhledem k tomu, že naopak střelci Žďáru neměli tentokrát s koncovkou problém, byl výsledek takový jaký byl.

Především za těsného stavu v první a v úvodu druhé třetiny, byly „Sallyho“ zákroky nesmírně důležité a dá se říci, že právě jeho výkon v těchto fázích zápasu byl stěžejním pilířem následného úspěchu. Žďárský brankář nakonec však musel jednou kapitulovat a bylo na jeho reakci znát, že jej zmařený „shootout“ hodně mrzí. O první „nulu“ v letošní sezóně jej připravil sedm minut před koncem Marek Hadrava. Ovšem zklamání ho rychle přešlo (možná i proto, že si uvědomil výši poplatku do klubové pokladny :-)) a hned po zápase už byl ve skvělé pohodě, vtipkoval v kabině a v dobré náladě se postavil před kameru k našemu rozhovoru.