„Fanoušci nám strašně pomáhají,“ raduje se Martin Gregar

Zveřejněno 17.03.2016 | Barbora Hronková
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ve středu se na odvetný semifinálový zápas připravil Žďár doma, kde předvedl přesně to, co se požadovalo a co fanoušci chtěli. Ukázal, že i proti Táboru má své zbraně, které se nebojí použít. Po výhře 5:1 si tak opět dokázal, že má i na silnější protivníky. Martin Gregar, který obrovsky přispěl dvěma góly k vítězství Plamenů, nám poskytl pozápasový rozhovor, kde zhodnocuje utkání vlastními slovy.

I když utkání začalo opět lépe pro hosty (0:1), tak bylo vidět značné žďárské zlepšení. Hlídali si soupeře po celý zápas a díky tomu byl také první gól Kohoutů zároveň tím posledním. První třetina sice skončila pouze tím jedním táborským gólem, ale od druhé třetiny, začal Žďár srovnávat, otáčet a pak i navyšovat skóre. Právě tuto třetinu Plameny přímo ovládly a stav změnily na 3:1. Třetí část utkání byla ovšem také velmi zajímavá, hlavně co se týče vylučování. Žďár ale dokázal ubránit dlouhé oslabení včetně dvouminutové dvojnásobné přesilovky soupeře a nakonec zvýšil ještě o další dvě branky a definitivně rozhodl utkání ve prospěch domácích. „Povedlo se nám do zápasu vstoupit mnohem líp než v Táboře, což bylo důležité. Sice jsme ke konci první třetiny dostali gól, ale nás to nepoložilo. Ve druhé třetině nám tam tři góly padly, to nás zvedlo a pak jsme si řekli, že už to nepustíme,“ řekl k zápasu stručně žďárský útočník Martin Gregar.

Táborští hráči museli být opravdu naštvaní z probíhající hry. Když začal Žďár dotahovat, hosté začali hrát tvrději, hůře stíhat a dopouštěli se spousty přestupků proti pravidlům, které sudí potrestali. A Plameny pak následné výhody nekompromisně využily ve svůj prospěch. Zajímavostí je, že všechny žďárské góly byly zaznamenány v přesilovkách.

Jedna z nich nastala právě ve druhé třetině, kdy se po vyloučení táborského hráče hrála přesilová hra Plamenů, která se jim opravdu dařila a nabídla spoustu šancí. Skoro už to ale vypadalo, že to u šancí jenom skončí, když v posledních třech vteřinách proletěl puk za záda táborského brankaře. A jak se později ukázalo, byl to zároveň gól vítězný. „Ten první gól, který jsem dával na dva jedna, mi Střechyč (Tomáš Střecha) přistrčil po mantinelu na modrou čáru. Chtěl jsem vystřelit co nejdřív, protože jsem viděl, že gólman má zakrytý výhled. Povedlo se mi trefit se zrovna tam, kde neklečel,“ popsal Martin svůj povedený gól. Druhý takový mistrovský kousek předvedl v další výhodě pro Žďárské. V posledních pěti vteřinách hry by málokdo čekal, že se může ještě něco změnit, ale opak byl pravdou. Znovu se ukázala trojice Josef Hron, Tomáš Střecha a právě Martin Gregar, kterým se v této hře znovu povedlo prosadit. „Pepa mě tam našel před bránou a před samotným gólmanem. Pak už to bylo jednoduché,“ usmíval se dravý žďárský útočník.

Oba týmy teď prožívají nesmírně náročné období. Každý druhý den se vydávají na led ukázat svoji sílu a tyto boje se jim ještě prokládají tréninky. No a samozřejmě při tom chodí do práce. Plameny mají celkově v nohách o čtyři zápasy víc, protože musely v předkole porazit ještě Nymburk a Kolín se protáhl až na všech pět utkání, zatímco Kohoutům na Havlíčkův Brod stačila čtyři. „Nějaké lehké vyčerpání tam určitě je, ale jak jsem říkal, fanoušci nás teďka strašně ženou. Navíc jsme porazili Kolín, takže jsme v obrovské euforii, takže to nás hodně žene dopředu a dodává nám to hodně sil,“ podotknul Martin. Rozhodně podpora fanoušků se nesmí podceňovat, občas udělá opravdu hodně.

Každému týmu se určitě hraje daleko lépe v domácím prostředí. Nejenom kvůli tomu, že místo zná, ale hlavně kvůli té podpoře fanoušků. Někdy je to ale naopak daleko těžší, jelikož se ta výhra od vás očekává, a když nepřijde a vy sledujete hostující tým, který se raduje na vašem ledě, není to nic příjemného. „Určitě je to velký rozdíl, hrát doma a venku. Fanoušci jsou tady fantastičtí a strašně nám pomáhají. V Táboře chodí přes 2000 lidí, kteří zase ženou táborský, ale doufáme, že to tam alespoň jednou urveme, a celou sérii potom uvedeme do vítězného konce!“

Další zápas tedy proběhne opět v Táboře. Žďár může jen doufat, že se hráči pořádně připraví a třeba dovezou cenné vítězství. Pro Plameny teď nebude důležité jenom to, aby byly úspěšné na svém ledě, ale i sami hráči jsou si vědomi toho, že k tomu, aby postoupili, musí alespoň jednou Kohouty porazit na jejich vlastním dvorku. „Připravovat se na zápas budeme asi úplně stejně, jako na ty ostatní zápasy, protože v tom play-off není pořádně co nacvičovat, je potřeba dát do každého zápasu úplně všechno a snad to dopadne,“ dodal nakonec Martin. K tomu, aby se vše povedlo tak jak má, ovšem budou hráči potřebovat i vás diváky, takže neváhejte a pojeďte je do Tábora podpořit.

Pro zájemce pořádá fanklub s firmou CooperStandard autobusový zájezd. Utkání se hraje v pátek 18.3. v 18:00 v Táboře. Sraz je před zimním stadionem v 15:00, odjezd je plánován v 15:15. Rezervace míst na tel: 604 809 221 (p.Novotný).