„Fanoušci jsou úžasní,“ pochvaluje si Ondřej Kovářů

Zveřejněno 11.11.2016 | Barbora Hronková, mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ve středu žďárské Plameny doma sehrály utkání proti poslednímu týmu tabulky Vajgar Jindřichův Hradec. Díky tomuto vítěznému zápasu se Žďár posunul na čtvrté místo a zároveň si připsal třetí výhru v řadě. Průběh utkání nám okomentoval mladý útočník s číslem 8 na zádech - Ondřej Kovářů.

Zápas byl pro oba celky důležitý. Zatímco Plameny potřebovaly body, aby se mohly dostat do horní poloviny tabulky, Vajgar nutně potřeboval nějaký duel, který by ho dokázal dostatečně nakopnout k rozjezdu, aby mohl začít dohánět své soupeře, kteří jsou v tabulce o značné množství bodů před ním. V první třetině, se kterou mívali domácí dříve problémy, se jim podařilo vytvořit náskok tří gólů. A jak už to tak bývá, zdramatizování na sebe nenechalo dlouho čekat. Hosté během jedné minuty dotáhli Žďár na rozdíl jedné branky. Bohužel pro Vajgar to byly ale také jediné dva góly, které dokázal za celé utkání vstřelit. Domácí už si dále diktovali tempo sami a nakonec k tomu přidali další dva góly. V poslední třetině pak přidali ještě jednu třešničku na dort, a to dvě minuty před koncem. „Nastoupili jsme na ně dobře, začátek se nám povedl. Pak jsme zase měli menší výkyv, ale naštěstí ne takový, jaký jsme měli v Pelhřimově. A závěr už jsme naštěstí nějak pohlídali,“ popsal průběh utkání plamenný útočník Ondřej Kovářů

Celý Žďárský tým teď „slaví“, protože za poslední tři zápasy dokázal do své „kasičky“ v tabulce dostat skoro maximum bodů a tím poskočit až na čtvrté místo. Je to nejenom úsilným snažením, ale také změnou herního stylu, který asi hráčům sedl. Jakým způsobem to probíhá? „Teď jsme poslední dobou začali hrát na čtyři lajny, takže je to něco jiného. Zvykáme si na to, toho času není tolik, jako na tři, takže je potřeba každý střídání naplno.“ Také i Ondrovi tento druh hry svědčí, minulý zápas s Pelhřimovem to dokázal dvěma vstřelenými brankami a nyní si připsal gólovou asistenci.

V sobotu pojedou Plameny do Kolína. S tímto soupeřem sice v prvním utkání těsně prohrály (3:4), nicméně poslední zápasy se Plamenům daří a tým je rozjetý, takže šance na úspěšnou odvetu Ondřej Kovářů a jeho spoluhráči určitě mají. „Určitě je to hodně důležitý zápas, protože oni jsou v tabulce za námi. Je to zápas o šest bodů. Tabulka se už pomalu odděluje na spodek a vršek a teď, když jsme konečně vyhráli tři zápasy za sebou, tak potřebujeme navázat, abychom dali nějakou tu šňůru a udrželi jsme se nahoře,“ vyjádřil odhodlání týmu žďárský útočník. Pro Plameny je teď důležité, aby nevypadly z rytmu, protože na teď čeká opravdu hodně těžká série. Po Kolínu přijdou na řadu Tábor, Havlíčkův Brod, Nymburk a Moravské Budějovice. A tito soupeři mohou být opravdu tvrdým oříškem. Nicméně pokud Žďárští budou dál tvrdě makat a nedopouštět se zbytečných chyb, mají na to, aby s kterýmkoli z těchto týmů hráli rovnocenné zápasy a dál sbírali body.

A nakonec to, bez čeho by ani žďárský hokej nemohl fungovat. Je to vaše podpora, které si Plameny neuvěřitelně cení a moc jim pomáhá. Doma se totiž vždycky hraje líp (a ukazují to i výsledky v tabulkách), proto neváhejte, a jestli máte čas, jezděte fandit i na venkovní zápasy. Pomáháte tam totiž vytvořit prostředí takřka domácí a výsledek se od toho může odrazit. „Fanoušci jsou úžasní! Moc si ceníme toho, že přišli takhle ve všední den po práci, takže to jsme moc rádi a budeme doufat, že přijdou zase!“ dodal na závěr Ondřej Kovářů.