Poslední čtvrtinu základní části zahájí Plameny v Kolíně

Zveřejněno 19.01.2018 | Tomáš Masař
SC Kolín SKLH Žďár nad Sázavou
28., sobota 20.1.2018 17:07 Zimní stadion Kolín
SC Kolín - SKLH Žďár nad Sázavou KOL - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po novoroční euforii, ve které Plameny zvítězily třikrát za sebou, přišlo kruté vystřízlivění z holí českobudějovického David Servisu. Poslední čtvrtinu základní části rozehrají žďárští hokejisté v Kolíně proti domácím Kozlům a bylo by příjemné, kdyby se dokázali oklepat z nezdaru v posledním zápase a navázali na vynikající výsledky z utkání proti Táboru nebo Havlíčkovu Brodu.

POSLEDNÍ DVĚ UTKÁNÍ DOMA KOZLOVÉ PROHRÁLI

Kolínští Kozlové se v tabulce nacházejí s 45 body a lehce aktivním skóre +10 na 5. příčce se čtyřbodovou ztrátou na duo Moravské Budějovice, Tábor a komfortním devítibodovým náskokem na šestý Nymburk. Nutno podotknout, že mnohem více se Kolínským daří ne ledě soupeřů, odkud si odvezli již 26 bodů, kdežto doma se z výhry radovali jen šestkrát ze 13 zápasů. Tuto bilanci jen podtrhují poslední dvě utkání, která Kozlové sehráli na vlastní ledě, přičemž obě skončila porážkou. Dva body si z Kolína odvezly minulou sobotu Klatovy po výhře 3:2 v samostatných nájezdech a tuto středu kolínský stadion vyloupil i poslední Písek, kterému stačil k hubené výhře 1:0 dokonce jediný gól. Ofenzivní produkce Kozlů z velké míry leží na bedrech dua Josef Malý (14+18), Ondřej Panna (13+14), které z obrany podporuje dvojice Petr Pýcha (3+14) a velezkušený Jiří Kadlec (5+11). Zlým mužem týmu je pak Marek Voženílek, který v této sezóně nasbíral již 66 trestných minut.

VYNIKAJÍCÍ BILANCI PLAMENŮ V ROCE 2018 UTNUL DAVID SERVIS

Začátek roku měly Plameny vynikající, když si připsaly 3 výhry po sobě, jednu z nich navíc proti vedoucímu Havlíčkovu Brodu. Ani úvod zápasu proti David Servisu nenaznačoval, že by tomu mělo být jinak. Brzké vedení však zřejmě žďárské borce ukolébalo a hráči českobudějovického David Servisu je za to vytrestali a odvezli si výhru 4:3 po prodloužení. Jediným pozitivem tak může být alespoň bod, který se podařilo vybojovat v závěru třetí třetiny. V utkání Plamenům paradoxně nefungovala jedna z jejich největších zbraní - přesilové hry. Z 9 přesilovek se proti David Servisu svěřenci Michala Konečného prosadili jen jednou a to, jak se ukázalo, na vítězství nestačilo.

VE ZÁJEMNÝCH ZÁPASECH SE V TÉTO SEZÓNĚ ZATÍM VŽDY RADOVALI DOMÁCÍ

S kolínskými Kozli se Plameny v této sezóně utkaly již pětkrát a pokaždé se zatím radoval domácí tým. Ve dvou přípravných střetnutích před sezónou nejprve zvítězili doma Kozlové 3:2 po prodloužení a o několik dní později jim to Plameny na Bouchalkách vrátily v poměru 6:2. V ligových zápasech pak žďárští hráči vydřeli výhry 3:2 a 5:4 po prodloužení a Kolín v 10. kole také uhájil domácí led po výsledku 4:2. Jestli se i tentokrát budou radovat domácí, nebo se Plamenům podaří potvrdit své postavení v tabulce a odvézt si z Kolína výhru, se můžete přesvědčit prostřednictvím online přenosu již tuto sobotu od 17:07.

LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY
1st 13.09.2017 SKLH Žďár nad Sázavou Kolín3:2
10st 25.10.2017 Kolín SKLH Žďár nad Sázavou4:2
19st 06.12.2017 SKLH Žďár nad Sázavou Kolín5:4 pr.

PŘÍŠTÍ SOBOTU DOMA PROTI NYMBURKU

V další zápase se Plameny v sobotu 27. 1. od 17:30 střetnou na domácím ledě na Bouchalkách s Nymburkem.