Ondřej Kovářů popsal svoji gólovou tečku za rokem 2016

Zveřejněno 27.12.2016 | Barbora Hronková
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárské Plameny zakončily letošní sezónu zápasem, jak se sluší a patří! Fanoušci bez dechu sledovali napínavé utkání až do poslední chvíle, kdy siréna ohlásila vítěze, a to domácí tým Plamenů, který mohl začít slavit devátou výhru v řadě. Nervy drásající duel rozhodla branka Ondřeje Kovářů, který nám následně okomentovat celý zápas.

Ve středu hráči SKLH nadělili sobě i svým fanouškům úžasný předvánoční dárek - vítězství v posledním zápase letošního roku. Navíc tímto uzavřeli devět vítězství v řadě, a to znamená vítězství se všemi soupeři. Utkání ale bylo velmi dramatické a stav stále těsný nebo vyrovnaný. První zaútočili a skórovali domácí a to hned v prvních minutách zápasu. Na vyrovnání se ale nemuselo dlouho čekat a také hosté dostali puk do brány svého soupeře. Nakonec padly ještě dva góly, každý tým si rozebral po jednom - 2:2. Druhá třetina byla ze strany Plamenů takřka exhibiční - domácí neustále tlačili na kolínskou branku a velká šance střídala ještě větší. Střel bylo sice nespočetně, ale gól se povedlo dát pouze Lukášovi Burešovi.

Těsný výsledek po dvou třetinách předurčoval vysokou důležitost závěrečnému dějství. A v těchto situacích je velmi důležitý trenér, který hráče povzbudí a dá jim rady, kterých se mají řídit, aby utkání dopadlo podle jejich představ. Co tedy kouč kladl hráčům na srdce? „Říkal hlavně zodpovědně zezadu, abychom zbytečně neztráceli kotouč. Taky říkal, že to přijde a že je utáhneme, protože už bylo vidět, že nemají ty síly. Taky nás namotivoval, protože to byl poslední zápas v letošním roce a teď máme nějakou pauzu, takže jsme se opravdu snažili.“

V posledních dvaceti minutách se hostům podařilo vyrovnat. Plameny ale ukázaly svoji sílu a šest minut před koncem rozhodl utkání Ondřej Kovářů: „Tak celý zápas jsme vedli - dali jsme vždycky gól na vedení a Kolín pak dotahoval. Myslím si, že tak dvě třetiny s námi drželi. Ale jak hrajeme poslední dobou na čtyři lajny, tak jsme je utahali a v poslední třetině už bylo vidět, že k tomu, aby vyrovnali, neměli moc síly,“ popsal průběh duelu Ondřej Kovářů, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Určitě k tomu přispělo i to, že právě on v závěru rozhodnul celý zápas. Při přesilové hře Plamenů Ondřej poslal puk do brány a rozjásal tím davy fanoušků: „Hráli jsme přesilovku, tak nějak jsme improvizovali. Jejich obránce mě tam nechal, pak se to otevřelo a já jsem byl rozjetej mezi beky a najednou jsem se ocitl sám před bránou, tak jsem vystřelil.“ Ohledně autorství branky panovaly určité nejasnosti a rozhodčí ji v oficiálním zápise přisoudili Lukáši Hortovi a vypadalo to také, že puk do branky dorážel Lukáš Krupka, ale jak se potvrdilo, kotouč skončil za zády Koutského už po střele žďárské „osmičky“.

Středeční zápas si pohrál s nervy žďárských fanoušků, protože vždy, když se radovali, Kolín přispěchal s vyrovnáním. A možná právě díky této dramatičnosti se duel fanouškům velmi líbil a výhra byla o to cennější. „Říkali jsme si hlavně, ať nedostaneme gól, abychom se z toho neto… a kdybychom ho dostali - což se nám v několika zápasech stávalo, tak abychom to v klidu dohráli. Ale možná jsme se z toho i poučili a zvládli jsme to,“ radoval se žďárský útočník. Žďár si tedy připsal další tři body a drží se v tabulce na druhém místě.

A to nás již přivádí k dalšímu zápasu, který čeká Žďárské hned po Novém roce. A bude to velký hokejový svátek v podobě derby Vysočiny s Havlíčkovým Brodem a zároveň šlágr kola prvního s druhým týmem tabulky. Plameny se pokusí vítěznou sérii zakulatit na deset zápasů. Očekáváme opravdu nezapomenutelný zápas, špičkový hokej a elektrizující atmosféru na Bouchalkách! Fanoušci se mají skutečně na co těšit! „Bude to derby hned po začátku roku, hraje první s druhým, takže se hraje o dost a to je podle mě nejlepší pozvánka!“ Těší se na další dramatický duel Ondřej Kovářů.