Na předposlední přípravný zápas Plameny naberou směr Pelhřimov

Zveřejněno 31.08.2017 | Jakub Janů
HC Lední Medvědi Pelhřimov SKLH Žďár nad Sázavou
P7, čtvrtek 31.8.2017 18:00
HC Lední Medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou PEL - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Čas prchá jak splašená mrcha a ostrý start druhé ligy klepe na dveře. Už jen dva přípravné zápasy čeká Žďár než odstartuje první kolo doma proti Kolínu. Na ten první pocestují k soupeři se kterým se jednou v letošní přípravě již potkali. Jedou na led Pelhřimova.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ LETOŠNÍ ZÁPAS VYZNĚL LÉPE PRO PLAMENY

Pro Žďár to byl letos v pořadí třetí přípravný zápas, když vyzval na domácím ledě právě Pelhřimov. Už v první třetině po trefách Kunstmüllera a Bureše se domácí dostali do dvoubrankového vedení. V samotném závěru druhého dějství navýšil vedení už o tři branky svou druhou trefou opět domácí Kunstmüller. To však nebylo vše. Šest minut před koncem zápasu se prosadil ještě mladík Pytlík. Domácí brankář Sláma si už mohl udržel čisté konto. Jenže to mu dvě minuty před koncem pokazil hostující Bílek. Žďár tak po dobrém výkonu vyhrál 4:1.

PRO PELHŘIMOV JE TO TEPRVE V POŘADÍ ČTVRTÝ PŘÍPRAVÝ ZÁPAS

Pro Žďár je toto už osmý přípravný zápas, ale Pelhřimov se do ostřejšího zápasového tempa teprve pozvolna dostává. První, již zmínění zápas prohrál Pelhřimov na žďárském ledě 4:1. Ve druhém doma hostili Moravské Budějovice. S nimi ještě po druhé třetině vedli o pouhou jednu branku – 2:1, ale ve třetí třetině se s góly na obou stranách roztrhl pytel. Domácí si i přesto svoje vedení uhlídali a Žihadla porazili - 6:4. Na ten třetí cestoval naopak Pelhřimov k nim. Ten už Medvědům podle jejich představ nevyšel, jelikož si odvezli vysokou nadílku, která znamenala prohru 8:3.

ZATÍM POSLEDNÍ ZÁPAS PROTI KOLÍNU SE NA BOUCHALKÁCH PLAMENŮM POVEDL

První gól v sedmé minutě sice vstřelil hostující Malý, jenže dvěma slepenými góly během dvou minut Žďár v první třetině otočil vedení na svoji stranu, když se nejprve trefil Pytlík a chvíli po něm obránce Staněk. Ve druhé třetině se prosadili pouze domácí. Konkrétně Vítek, který tak zvyšoval na 3:1. Ve třetím dějství se sice hostům podařilo dát jeden gól zásluhou Kysely. Ale domácí rozvlnili brankovou síť hned třikrát. Trefil se nejprve Juráň, následně Kunstmüller a po něm dvě minuty před koncem Střecha. Žďár tak vyhrál vysoko – 6:2.