Jiří Sláma: „Třikrát mě to trefilo a pak jsem se chytil“

Zveřejněno 09.02.2016 | Barbora Hronková
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Sobotní duel s Pískem byl pro žďárské barvy velmi důležitý, protože se hrálo o celých šest bodů. Ty nakonec také domácí získali a zajistili si tím místo v předkole play-off. Gólmani na obou stranách odváděli perfektní výkony a propustili minimum branek. Oba muži v maskách za to byli náležitě oceněni jako nejlepší hráči utkání. Za tým Plamenů odchytal a ubránil zápas Jiří Sláma, který nám k utkání řekl víc ze svého pohledu brankáře.

Celé utkání bylo jedním velkým, drsným a nikoho nešetřícím bojem, který probíhal naplno už od úvodních sekund. První třetina byla ve znamení neproměněných šancí, ze začátku spíše na straně Písku, časem se vyprsil i Žďár. Přesto ale celá první třetina skončila bez branek, což v aréně na Bouchalkách už dlouho fanoušci nepamatují. Až v osmé minutě druhé třetiny se podařilo domácí straně vstřelit gól (1:0). Ten byl sice ještě ve stejné třetině vyrovnán (1:1), ale Plameny se nedaly a poslední třetinu započaly další brankou (2:1), která byla pro utkání poslední a zcela rozhodující. „Byl to hodně důležitý zápas o šest bodů, takže jsme rádi, že jsme to dokázali vyhrát. Soupeř hrál ze začátku hodně dobře, ale pak jsme to vyrovnali. Nakonec se i štěstíčko přiklonilo k nám, to bylo také důležité,“ řekl k zápasu Jiří Sláma.

Poslední dvě utkání pro Žďárské znamenaly dvě prohry, což jim ani trochu nehrálo do karet. Chtěli si co nejdříve zajistit v tabulce místo do play-off. Protože ale na začátku sezóny měl Žďár problémy s hrou pod tlakem, bylo jasné, že pouhé štěstí nestačí a Plameny se musí vrhnout do náročné přípravy. Jiří ji okomentoval následovně: „Připravovali jsme se od zápasu s Kobrou. Trenér nám řekl něco k tomu, jak budeme hrát a co by na ně mohlo platit. Naštěstí nakonec to i vyšlo, takže se to vyplatilo.“ Rozhodně bylo vidět, že Žďár se nenechal přehrávat, bruslil se soupeřem a dohrával písecké hráče.

Jiří byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání a rozhodně bylo proč. Podpořil celý tým, pochytal 23 střel a ukázal, že své řemeslo opravdu ovládá. Několikrát kvůli němu v zápase fanoušci zadržovali dech a následně skandovali jeho jméno. „Šel jsem do toho zápasu trošku s obavami, protože poslední zápasy se mi moc nepodařily. Nevěděl jsem, co od toho mám čekat, ale naštěstí mě to ze začátku třikrát rychle trefilo a pak jsem se chytl,“ řekl Jiří s úsměvem.

Jeden gól se ale domácímu brankařovi nepodařil chytit. Ve 35. minutě poslal puk do brány Jiří Duchoň. „Borec to tam dostal nějak k mantinelu, trošku vyjel a vystřelil golfem na lapačku. Střela se otřela Smejkymu (Tomáš Smejkal) o hůl, svezlo se to trochu výš a já už jsem na to nestihl zareagovat. Myslím si ale, že jsem to chytnout mohl,“ popsal smutně inkasovaný gól žďárský brankař.

Na Plameny čekají už jen dva protivníci předtím, než se pustí do play-off - Jindřichův Hradec a Havlíčkův Brod. Hradec se se svými devíti body drží na posledním místě v tabulce. Je ale nutné říci, že v minulém zápase Plamenům jeden bod ukradl, když se dostalo až na prodloužení. „Doufejme, že už jim ten další nedáme! Jedeme tam jako jasný favorit, musíme udělat tři body a nic jiného nebereme,“ řekl nakonec odhodlaně Jiří Sláma. Držte Plamenům v cestě za dalšími body palce!