Zveřejněno 12.01.2018 | Tomáš Masař
SKLH Žďár nad Sázavou DS České Budějovice
27., sobota 13.1.2018 17:30 Na Bouchalkách
SKLH Žďár nad Sázavou - DS České Budějovice ZNS - DCB
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po úchvatném derby, které těsně před koncem rozhodl ve prospěch domácích Plamenů Jaromír Pytlík, přijde lehké uklidnění. Na led žďárských Bouchalek zavítají hosté z Českých Budějovic, kteří se pokusí jako první v tomto roce uzmout svěřencům Michala Konečného nějaké body. Ačkoliv nepůjde o tak vyhrocené utkání jako proti Havlíčkovu Brodu, jistě nepůjde o lehký zápas. David Servis dokázal již několikrát, že umí favorita zaskočit a ani tentokrát by nebylo záhodno nevyzpytatelného soupeře podcenit.

DAVID SERVIS DOKÁŽE PŘEKVAPIT

Českobudějovický David Servis se v tabulce nachází na 8. místě se sedmibodový odstupem na sedmý Nymburk. Na devátý Pelhřimov má potom náskok jediného bodu. V posledních kolech se Jihočechům příliš nedařilo, když na přelomu roku zaznamenali čtyři porážky za sebou. V posledním kole si však na domácím ledě s chutí zastříleli proti Písku, který smetli výsledkem 8:2. Drtivou většinu bodů nasbírali hráči David Servisu na domácím ledě, ze hřišť soupeřů si zatím přivezli jen dvě vítězství a 6 bodů. Na druhou stranu ale českobudějovičtí umí i překvapit, hned dvakrát už se jim v této sezóně podařilo zaskočit favorizovaný Havlíčků Brod, když jej porazili jak doma (7:6), tak v havlíčkobrodské Kotlině (6:5 pr.). Nejvíce se o góly a body v poměrně mladém kádru David Servisu starají Roman Šulčík (8+21) a Jan Trummer (12+15).

PLAMENY V NOVÉM ROCE STÁLE NEPORAŽENY

Ani vedoucí Bruslaři ze sousedního Havlíčkova Brodu nedokázali zkrotit v novém roce rozjeté Plameny. Bilance tří výher, 9 bodů a skóre 19:7 jasně ukazuje, s jakou formou vstoupili žďárští hokejisté do roku 2018. V jako vždy vypjatém derby sice v posledních minutách 3. třetiny ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec jim vítězství necelé dvě minuty před koncem vystřelil svoji druhou brankou večera mladý Jaromír Pytlík. Další dva body za nahrávky si ve středečním zápase připsal i Petr Štěpánek, který svoji bilanci vytáhl už na 51 kanadských bodů (20+31). Stejně tak i další ofenzivní opory Plamenů (Luboš Kunstmüller, David Vítek, Ondřej Stehlík a Martin Gregar) si v derby připsali minimálně po bodu a úspěšně tak rozhojnili svoje statistiky v kanadském bodování.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ JASNĚ VE PROSPĚCH PLAMENŮ

Výsledky vzájemných střetnutí obou soupeřů za poslední dvě sezóny hovoří jednoznačně ve prospěch domácího týmu. Jak v minulé sezóně, tak ani ve dvou zápasech této se ještě David Servisu nepodařilo proti Plamenům získat ani bod. Letošní výsledky přece jen jsou o něco vyrovnanější (3:2 a 6:4) než ty loňské, přesto se však Jihočechům v jejich krátkém historii zatím proti žďárským hokejistů nikdy nepodařilo bodovat. Favorit utkání by tedy měl být zřejmý, jestli se hráčů David Servisu podaří vzepřít se historii a statistikám můžete sledovat tuto sobotu od 17:30, buď přímo na zimním stadionu na Bouchalkách, nebo prostřednictvím online přenosu.

LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY
9so 21.10.2017 SKLH Žďár nad Sázavou David Servis3:2
18so 02.12.2017 David Servis SKLH Žďár nad Sázavou4:6

DALŠÍ DOMÁCÍ ZÁPAS AŽ ZA 14 DNÍ

Poslední čtvrtinu základní části svěřenci Michala Konečného načnou příští sobotu 20. 1. na ledě nebezpečného Kolína, kde se od 17:07 utkají s domácími Kozly. Další domácí zápas čeká Plameny o týden později v sobotu 27. 1., kdy se na Bouchalkách od 17:30 střetnou Nymburkem.