MLÁDEŽ: Černý víkend dorostů a juniorů, žáci na výbornou

Zveřejněno 10.12.2012 | ok
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhým prosincovým víkendem pokračovaly mládežnické soutěže. Junioři doma přivítali Třebíč. Starší dorost jako jediný bodoval, ale ani oni nebyli stoprocentní. Nejmladší dorostenecká kategorie velmi překvapivě prohrála doma s HC Krkonoše. Naopak obě žákovské kategorie slavily úspěch.

JUNIOŘI

Junioři museli páteční utkání na ledě Strakonic díky početné marodce a dalším absencím odložit a tak sehráli pouze jediný duel. V neděli přivítali na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč. Hosté šli brzy do vedení a do druhé třetiny vstupovali s vedením 2:0. Ve druhém dějství dvěma brankami během 31. minuty Třebíč rozhodla utkání. Ač se Plamenům ve třetí třetině povedlo snížit, na body to nestačilo.

20.kolo, neděle 9.12.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - SK Horácká Slavia Třebíč 2:4 (0:2,0:2,2:0)
Branky a nahrávky: 41 Bednář (Jan, Štěrba), 56 Štěrba (Jan, Pazourek) – 9 Vlašín, 14 Horký (Pálka), 31 Roupec (Pelikán, Juráň), 31 Vlašín (Vondráček)

STARŠÍ DOROST

Starší dorostenci v pátek bojovali proti vrstevníkům z Jindřichova Hradce. První třetina byla vyrovnaná, ale Plameny nakonec vstoupily do druhého dějství s jednobrankovým náskokem. V tom druhém svůj náskok potvrdily a ještě navýšily. Vajgaru se v poslední části povedlo pouze upravit výsledek.

19.kolo, pátek 7.12.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 5.Pazourek (Kittler), 17.Skotar (Pazourek,Kittler), 23.Pospíchal (Hrala), 26.Hrala (Vacek), 27.Němec A. (Pospíchal,Pazourek) - 2.Blažek (Košťál), 51.Blažek (Košťál,Jon), 56.Zlatuška (Picka)

V neděli se už ale svěřencům Zdeňka Kulíška příliš nedařilo. Na ledě poslední Příbrami sice Starší dorost vedl už 3:0, ale přesto na body nedosáhl. Aby toho nebylo málo, o body je připravil až gól z 60. minuty.

HC Příbram - SKLH Žďár nad Sázavou 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 34.Veverka, 35.Anděl (Svoboda,Jobek), 57.Jobek (Anděl), 60.Jobek (Svoboda) - 18.Němec R. (Vlček), 19.Mäki (Zelený), 23.Šmída (Mäki)

MLADŠÍ DOROST

Mladé Plameny vstupovaly do utkání jako favorit, jelikož zaujímá první příčku tabulky. Ovšem Krkonoše se nachází na pozici páté a nečekal je rozhodně jednoduchý úkol. Plameny sice vedly 2:0, ale to v hokeji není žádný náskok a o tom se i mladší dorostenci přesvědčili, když náskok ztratili a ze zápasu vznikla pořádná přestřelka. Ta nakonec vyšla vítězně pro hosty.
Foto ze zápasu

17.kolo, neděle 9.12.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Krkonoše 6:7 (2:0 2:3 2:4)
Branky a nahrávky: Štefka, Kaut (Havránek, Nečas), Kaut (Nečas, Havránek), Nečas (Machala), Havránek (Kaut), Machala

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci zajížděli na led Třebíče, který zaujímá první místo. Plameny však předvedly skvělý výkon a Horáckou Slávii rozstřílely.

12. kolo, sobota 8.12.2012
SK Horácká Slavia Třebíč – SKLH Žďár nad Sázavou 5:14

MLADŠÍ ŽÁCI

I mladší žáci se vydali do Třebíče. A také oni uspěli. V tabulce Mladších žáků je Třebíč na pozici čtvrté, Plameny jsou třetí a tak to byl přímý souboj o bronzovou příčku. Ten Žďár zvládl s naprostým přehledem a přivezl vysokou výhru.

SK Horácká Slavia Třebíč – SKLH Žďár nad Sázavou 1:10

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.