Mladé Plameny vstoupily do svých soutěží velmi úspěšně

Zveřejněno 24.09.2012 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – O víkendu se naplno rozběhly všechny mládežnické soutěže. A vstup do nich vyšel žďárským mladíkům na rozdíl od dospělých parádně. Plný bodový zisk mají na svém kontě oba dorosty a junioři výhru a remízu resp. prohru na nájezdy. Nedařilo se pouze žákům, kteří v obou kategoriích v prvním kole prohráli s Havlíčkovým Brodem.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

JUNIOŘI

Juniory vede v letošní sezóně trenér Václav Marek a stejně jako v předchozích sezónách hrají Ligu juniorů (LJ), což je druhá nejvyšší soutěž. Svůj první letošní mistrovský zápas odehráli v pátek, ve kterém získali plné tři body ve Strakonicích. V neděli měli na programu první domácí zápas, ke kterému přijel regionální rival z Třebíče a jeden z favoritů soutěže. Mladé Plameny vedly ještě deset minut před koncem 3:1, ale Horácká Slávia drtivým závěrem dokázala vyrovnat. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté, kteří si odvezli druhý bonusový bod.

1.kolo, pátek 21.9.2012
HC Strakonice - SKLH Žďár nad Sázavou 2:4 (1:1,1:3,0:0)
2.kolo, neděle 23.9.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - SK Horácká Slávia Třebíč 3:4sn (1:1,2:0,0:2-0:1)

STARŠÍ DOROST

Starší dorostenci jsou rovněž účastníky druhé nejvyšší soutěže Liga staršího dorostu (LSD). Páteční premiéra na domácím ledě proti Jindřichovu Hradci vyšla skvěle a v těžkém zápase si připsali starší dorostenci hned napoprvé plné tři body. Stejný bodový zisk přivezli svěřenci trenéra Zdeňka Kulíška i v neděli z Příbrami, kde zvítězili jednoznačným rozdílem, o němž rozhodli čtyřmi brankami v závěrečné třetině.

SKLH Žďár nad Sázavou – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC Příbram - SKLH Žďár nad Sázavou 3:8 (2:2, 1:2, 0:4)

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorost je největší mládežnickou nadějí SKLH pro letošní sezónu. Tým vedený Martinem Sobotkou a Martinem Nečasem hraje stejně jako obě starší kategorie druhou nejvyšší soutěž Eliod ligu mladšího dorostu (ELMD), ale síla letošního mužstva dovoluje pomýšlet i na postup do Extraligy, což se naposledy povedlo dorostencům kolem Petra Koukala, Petra Vampoly, Milana Řohoře atd. Tyto smělé naděje potvrzuje i vstup do letošní sezóny. Mladší dorostenci mají na rozdíl od ostatních za sebou již tři utkání, ve kterých si počínali suverénně a zaujali vedoucí místo v tabulce.

1.kolo, čtvrtek 13.9.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Mladá Boleslav B 13:0 (7:0 2:0 4:0)
2.kolo, sobota 15.9.2012
HC JME Znojemští Orli - SKLH Žďár nad Sázavou 2:5 (1:1 1:3 0:1)
3.kolo, sobota 22.9.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava B 5:1 (1:0 3:0 1:1)

STARŠÍ ŽÁCI

Hokejisté věkové kategorie 7. a 8. třídy hrají Žákovskou ligu starších žáků pod vedením Jana Březiny. Hned na úvod se utkali na domácím ledě se silnými havlíčkobrodskými Rebely, kterým podlehli vysoko 0:5.

1.kolo, sobota 22.9.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Rebel Havlíčkův Brod 0:5 (0:1, 0:2, 0:3)

MLADŠÍ ŽÁCI

Tato kategorie zahrnuje hráče 5. a 6. třídy a jejich soutěž je Žákovská liga mladších žáků a hraje se společně se staršími žáky formou tzv. dvojzápasů na stejném místě proti stejnému soupeři. Proto také svěřenci Petra Křehlíka odehráli svoji ligovou premiéru doma proti Rebelům. S kvalitním soupeřem dokázaly mladé Plamínky držet krok dvě třetiny, kdy byl stav nerozhodný 2:2. V poslední třetině, ale brodští hokejisté rozhodli o své výhře.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:7 (1:2, 1:0, 1:5)

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.