36., středa 22.2.2017
David Servis - SKLH Žďár nad Sázavou DCB - ZNS
David Servis: Spáčil – Zich, Břečka – Škopek, Novák – Žáček, Babčuk – Pessr – Ferebauer, Suchánek, Vylíčil – Volf, Zayml, Bílek – Sumerauer, Bárta, Mareček – Čanda
SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Beneš, Vítek, Staněk, Hort, Kolda – Kunstmüller, Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Kovářů, Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň
Branky a nahrávky: 23. Mareček (Bárta, Sumerauer), 29. Bílek (Zayml), 33. Čanda (Vylíčil.) – 1. Beneš (Střecha, Kaňka), 18. Kuřítko (Kolda, Kovářů), 24. Střecha (Kaňka, Pleva), 28. Kunstmuller (Gregar, Krupka), 32. Střecha (Krupka, Beneš), 45. Kuřítko, 52. Kaňka (Střecha), 59. D. (M.). Rozhodčí: Mertl – Samuel, Mertl. Vyloučení: 3:2 navíc Juráň (ZNS) 10+OK OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 24:43 (7:12, 10:17, 7:14) Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:8
Č E S K É   B U D Ě J O V I C E - Plameny vstoupily do zápasu výborně a po první třetině měly hodně dobře nakročeno ke třem bodům. David Servis sice ve druhé třetině chvilku kousal a na branky Žďáru odpovídal, nicméně třetí třetina již opět patřila hostujícím hokejistům, kteří přivezli zpět na Vysočinu všechny tři body. Ty sice na třetí příčku stačit nebudou, ale na čtvrtou ano, tudíž Plameny začnou play-off na domácím ledě. Již tuto sobotu přivítají Trutnov, a ty u toho nesmíš chybět!

Plameny tentokrát netradičně vstoupily do zápasu výborně. V první minutě totiž uzavřely svého soupeře ve vlastním pásmu a tento tlak dokázaly přetavit ve vedoucí branku. Spáčila po devětatřiceti sekundách prostřelil Petr Beneš - 0:1. Žďárští hokejisté byli při chuti, ve čtvrté minutě se řítil sám na Spáčila Kaňka, ovšem domácí brankář Servismany podržel. V polovině první třetiny měl v přesilové hře dobrou příležitost Střecha, jenomže ten z mezikruží minul.

Hra se poté odehrávala hlavně na polovině soupeře, ještě před koncem první třetiny navíc Plameny svoje vedení navýšily. Po vhazování v útočném pásmu našel Kolda úplně volného Martina Kuřítka, který Spáčila prostřelil ránou nad lapačku – 0:2.

Druhá třetina byla hodně divoká, padlo v ní dohromady šest branek. Po dvou a půl minutách hry snížil na rozdíl jediné branky Aleš Mareček - 1:2. Ovšem Plameny nenechaly na odpověď čekat příliš dlouho, jelikož ani ne o minutu později prostřelil Spáčila Tomáš Střecha - 1:3. V osmadvacáté minutě zadělali žďárští hokejisté na tři body, protože čtvrtou branku do sítě Servismanů přidal Luboš Kunstmüller - 1:4. Ovšem k vidění byla na jihu Čech další rychlá odpověď, protože o dvaačtyřicet sekund později opět snížil David Bílek - 2:4. Brankové hody podpořil svou druhou trefou v utkání Tomáš Střecha, který v polovině zápasu přidal pátou branku Plamenů – 2:5.

I tentokrát se ale David Servisu podařilo snížit, opět minutu po brance Žďáru. Řehoře prostřelil Adam Vylíčil - 3:5. Do konce druhé třetiny si Servismani připravili ještě jednu velkou šanci, ale Řehoř se proti střele Bárty dokázal přesunout a dobře vyrazit.

Třetí třetina již byla v jasné režii žďárských hokejistů. Nejprve nachytal domácího brankáře zpoza branky Martin Kuřítko - 2:6. Následně Plameny nevyužily přesilovou hru, ale to je mrzet nemuselo, protože v dvaapadesáté minutě zvýšil Michal Kaňka - 2:7. V úplném závěru zápasu ještě kosmeticky upravil výsledek David Vítek - 3:8.

Plamenům ani výhra za tři body na třetí místo po základní části nestačila, přesto začnou vyřazovací boje již v sobotu na domácím ledě. Soupeřem Plamenů bude Trutnov, který díky minitabulce ve skupině Západ skončil na pátém místě. Trutnov je jeden z dřívějších tradičních soupeřů, rozhodně ale na žďárské hokejisty nečeká nic lehkého, tak přijďte v sobotu fandit!

Michal Konečný
Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
„Nebyl to pro nás úplně lehký zápas. Domácí se sešli v plné síle a hráli, jak se říká, na pohodu. My jsme takzvaně museli. Myslím ale, že jsme to zvládli dobře. Samozřejmě tam chybičky byly, občas jsme se nechávali hodně strhnout dopředu a moc to otvírali. Hráli jsme ale v pohodě, dávali jsme pěkné góly a věřím, že jsme se dobře naladili na play-off.“

.

.

.

Rudolf Suchánek
Rudolf Suchánek (trenér HC David Servis České Budějovice):
„Byl to dnes hokej nahoru – dolů. Moc se nebránilo a bohužel jsme dostali hodně gólů. Pro nás už to nemělo na nic vliv, hráli mladí kluci. Soupeř hrál dobře a zaslouženě vyhrál. “