Mládež: Jako noc a den oproti minulému víkendu

Zveřejněno 22.01.2013 | ok
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Junioři napravili své zaváhání z minulého týdne a upevnili si šestou příčku. Starší dorost si nejprve zastřílel a o dva dny později porazil favorita. Mladší dorost rozstřílel Vajgar.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

JUNIOŘI

Junioři po minulém nepovedeném víkendu měli co napravovat a první možnost měli na ledě posledního Mělníku. Do utkání však nevstoupili vůbec dobře a po 14 minutách prohrávali 0:2. Mohlo být ještě hůř, protože po faulu Hrona přišlo na řadu trestné střílení. To ale Krásný v brance odvrátil a Plameny do konce třetiny ještě srovnaly. O všem rozhodla druhá třetina, která skončila vítězstvím 5:1 pro Žďár. Ve třetí třetině sice domácí dokázali snížit na dvoubrankový rozdíl, ale v závěrečných dvou minutách Plameny ještě přidaly dvě branky a už jen kosmeticky upravily skóre. Po zranění se do sestavy vrátil Petr Peňáz a hned se blýskl hattrickem.

25.kolo, pátek 18.1.2013
HC Junior Mělník - SKLH Žďár nad Sázavou 4:8 (2:1,1:5,1:2)
Branky a nahrávky: 8 Smejkal (Novotný, Priatka), 14 Priatka (Novotný ), 26 Heran (Priatka, Šubrt), 52 Heran (Šubrt) – 15 Peňáz (Čejka, Bednář), 23 Škorpík (Jan), 24 Peňáz (Bednář, Jan), 27 Staněk (Peška), 32 Peňáz (Čejka), 33 Čejka (Bednář, Peňáz), 58 Bednář (Staněk, Peňáz), 59 Hron (Jan, Peňáz)

Vyloučení: 2 : 7 Střely na branku: 21 : 28

V neděli čekal mladé Plameny těžší úkol. Nevyzpytatelné Krkonoše však domácí zlomili už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Druhou třetinu Žďár ale podcenil a hosté byli prvních 12 minut jednoznačně lepším týmem. A ti se také dočkali v 32. minutě, kdy snížil Kocián. To bylo ale ze strany hostí vše. Na konci druhého a začátku třetího dějství se prosadil Škorpík a o výsledku bylo rozhodnuto. Poslední branku zaznamenal po přihrávce Staňka Štěrba.

26.kolo, neděle 20.1.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Krkonoše 7:1 (4:0,2:1,1:0)
Branky a nahrávky: 7 Štěrba (Staněk), 9 Peňáz (Fúzik, Bednář), 10 Peňáz (Vítek), 12 Fúzik (Bednář), 38 Škorpík (Staněk, Fúzik), 40 Škorpík (Štěrba), 56 Štěrba (Staněk) – 32 Kocián

Vyloučení: 5 : 5 Střely na branku: 23 : 26

STARŠÍ DOROST

V pátek čekali starší dorostence Velké Popovice a do utkání vstoupili skvěle. Po pěti minutách hry se prosadil Němec a Plameny vedly. Ve druhé třetině zvýšil stav na 3:0 Havránek opět s Němcem a tak to pro domácí vypadalo nadějně. Na začátku třetí třetiny však snížil na 1:3 Morava a zdramatizoval utkání. Poté se už však trefovali pouze domácí, konkrétně Havránek, Pazourek a Prchal.

SKLH Žďár nad Sázavou - TJ Slavoj Velké Popovice 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5.Němec R.(Pazourek,Havránek), 24.Havránek(Pazourek), 28.Němec R.(Pazourek,Havránek), 46.Havránek(Vlček), 50.Prchal(Pazourek), 53.Pazourek(Němec A.) - 43.Morava(Honc)

Vyloučení: 7:5 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 29:27

Další skvělý výkon předvedl Starší dorost v neděli na ledě druhého Tábora. Plameny se dostaly do vedení v první třetině, ale v polovině utkání díky dvěma slepeným gólům o něj přišly a naopak musely dotahovat. V 57. minutě se trefil Pazourek a šlo se na nájezdy. V nich druhý bonusový bod vystřelil Žďáru Vlček.

HC Kohouti Tábor - SKLH Žďár nad Sázavou 2:3sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 31.Pejša(Veselý), 32.Škrdleta(Pejša) -14.Nedvěd(Kittler), 57.Pazourek, 61.Vlček(SN)

Vyloučení: 7:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 24:25

MLADŠÍ DOROST

Mladíci doma přivítali Jindřichův Hradec a čekalo se povinné vítězství. To si bez problémů pohlídali a s chutí si zastříleli.

22.kolo, sobota 19.1.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 10:3 (2:0, 3:1, 5:2)
Branky a náhrávky SKLH : Nečas (Machala), Šmída (Macky), Machala (Nečas, Kaut), Machala (Nečas), Šmída (Švanda), Klíma (Nečas), Nečas (Trejbal, Kaut), Šmída (Němec), Nečas (Machala, Trejbal), Nedvěd (Srnský)

STARŠÍ ŽÁCI

2.kolo, sobota 19.1.2013
SKLH Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod 3:10

MLADŠÍ ŽÁCI

SKLH Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod 0:5

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.