Dostupné kategorie

V lednu 2018 vyšly tyto články:

Další stránky
123»
31.1.Plameny ve středu vyzvou ve městě rekordů místní Lední medvědyPEL - ZNS 1:8, 30.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po předchozích dvou porážkách doma s David Servisem (3:4pr.) a v Kolíne (4:5) Plameny opět konečně zabraly a proti Nymburku si připsaly další 3 body do tabulky. Velký příslibem do dalších zápasů byl hlavně výkon všech čtyř dorostenců, kteří do zápasu nastoupili a svým výkonem hru Plamenů výrazně oživili. Tuto skutečnost pak více než potvrzuje i cena pro nejlepšího hráče utkání, kterou si odnesl právě jeden z nadějných mladíků, Daniel Poizl. Doufejme, že podobně pozitivní bude i hodnocení po utkání na ledě pelhřimovských Ledních medvědů.
31.1.Lední medvěd ochočen, Plameny vysoko deklasovaly PelhřimovPEL - ZNS 1:8, 30.kolo | Ondřej KrásnýP E L H Ř I M O V - Už samotný vstup do utkání byl velmi podařený, když hned po sedmnácti vteřinách zařídil vedení Žďáru Jaromír Pytlík. Ovšem zbytek první třetiny byl velmi vyrovnaný a Jiří Sláma musel několikrát hostující hokejisty podržet. Plameny ale ve druhé třetiny rozpoutaly kolotoč a pěti góly rozcupovaly Lední medvědy. O osudu utkání rozhodla branka na 3:0 ve vlastním dvojnásobném oslabení.

30.1.Trenéři do tréninků vůbec nezasahují, kladou důraz na kreativitu hráčů, vnímá poznatky ze Švédska šéftrenér mládeže Vojtěch ŠírOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Na konci ledna se vydal šéftrenér mládeže SKLH Žďár nad Sázavou Vojtěch Šír na zkušenosti do Švédska. Kromě něj na sever vycestovalo i dalších téměř čtyřicet trenérů z celé republiky, včetně například bývalých hráčů Jiřího Kučery nebo Daniela Brandy. Zkušenosti a nové poznatky ze země Tre Kronor sbíral Vojtěch Šír během pěti dnů ve čtyřech městech. Nejprve v Lundu, poté ve slavném Göteborgu, v Ockero, rodišti slavných bratrů Joela a Henrika Lundqvista a Ängelholmu, městě kde hraje nejvyšší soutěž BK Rögle. Důraz švédští trenéři kladli hlavně na kreativitu a radost ze hry. Atmosféra celého švédského hokeje a její komunity dává patřičný základ výchově nových talentů.
28.1.Kluci mě povzbuzovali za všechno, je rád šestnáctiletý bek Daniel PoizlZNS - NYM 5:3, 29.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Jedním ze čtyř starších dorostenců, kteří nastoupili do utkání s Nymburkem byl Daniel Poizl. Šestnáctiletý obránce zanechal znovu skvělý dojem, přes jeho nízký věk podal sebevědomý a bezchybný výkon. Právem tak převzal po zápase cenu za nejlepšího hráče utkání z rukou žďárského odchovance Martina Nečase. Mladý obránce si připsal i druhou asistenci za A tým, a navázal tak na svůj první seniorský bod v zápase na ledě Kolína.
27.1.Nymburk nad síly Plamenů nebyl, rozhodla první třetinaZNS - NYM 5:3, 29.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Na Bouchalkách dnes Plameny zažily povedený večer a hlavně povedenou první třetinu, v níž si vytvořily klíčový náskok. Nymburk poté začal dotahovat a ve třetí třetině se dostal na dostřel jediné branky, utkání pak ale rozhodl brankou Martin Gregar. Za zmínku stojí výkon čtyr starších dorostenců, zejména Daniel Poizl zazářil, jenž byl zvolen i nejlepším hráčem utkání. Cenu mu předal Martin Nečas.

27.1.Mladší dorost otočil zápas s Duklou! JIH - ZNS 2:4, 0.kolo | Ondřej KrásnýJ I H L A V A - Po výhře v derby nad Havlíčkovým Brodem, čekalo žďárské mladíky další derby proti jihlavské Dukle. Plameny začaly výborně a šly brzy do vedení. Ačkoliv Dukla poté otočila utkání ve svůj prospěch, zápas se začal lámat v polovině. Nejprve nedal trestné střílení domácí Chlubna, aby pak Plameny srovnaly stav a udělaly první kroky ke třem bodům.

26.1.Plameny se doma proti Nymburku pokusí odčinit předchozí dvě zaváháníZNS - NYM 5:3, 29.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Začátek roku vyšel svěřencům trenérů Konečného a Biegla na výbornou, soupeře drtili svými ofenzivními výpady a vyšlápli si i na oba v té době vedoucí celky tabulky. Tábor si odvezl ostudnou devítku a ani Havlíčkův brod nedokázal na Bouchalkách bodovat. Nastolené tempo se ale žďárským hokejistům nepodařilo udržet a v dalších dvou zápasech si připsali jediný bodík, což je jistě daleko za očekáváním jak fanoušků, tak samotných hráčů.
26.1.Starší dorost přetlačil Mladou Boleslav v prodlouženíZNS - MBL 4:3, 0.kolo | Anna RůžičkováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Starší dorostenci dnes doma odehráli utkání proti Mladé Boleslavi. Po jednoznačně vyhrané první třetině ale přišlo ze strany hostů v průběhu dalších částí hry vyrovnání a zápas tak musel pokračovat prodloužením. V 64. minutě se domácímu Danielu Poizlovi podařilo rozhodnout o výsledku ve prospěch Plamenů a dva vítězné body tak zůstávají Žďáru.
25.1.Akce „Pojď hrát hokej“ slavila úspěch a přilákala desítky dětí a jejich rodičůmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Již tradiční akce Pojď hrát hokej konaná ve spolupráci s ČSLH v rámci celostátní kampaně Týden hokeje, přitáhla ve středu na Bouchalky okolo sedmdesáti dětí. Z toho bylo 55 nově registrovaných zájemců o lední hokej, což řadí Žďár k těm nejúspěšnějším klubům v republice, zapojených do této kampaně.

25.1.Skvěle! Mladší dorostenci vezou z havlíčkobrodské Kotliny tři bodyHBR - ZNS 1:3, 0.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Na další zápas cestovali mladší dorostenci na nedaleký led do Havlíčkova Brodu. Zde i zásluhou výborně chytajícího Víta dokázali vyhrát 1:3 a připsat si do tabulky plný počet bodů.
24.1.Odchovanci pod dohledem: Martin Kaut vs. Jaromír Pytlík. Popřáli jsme si štěstí, přiznávajíOndřej KrásnýP A R D U B I C E - V předehrávce 44. kola Tipsport extraligy domácí Dynamo v sestavě i s dvěma žďárskými odchovanci Martinem Kautem a Tomášem Rolinkem, vyzvali třetí tým extraligové tabulky z Vítkovic. Na druhé straně barikády stál další žďárský odchovanec a to Jaromír Pytlík. Šestnáctiletý útočník si připsal během jednoho týdne třetí extraligový start v životě. Naše redakce využila volného týdne druholigového kolotoče a na své odchovance se přijela podívat. Ačkoliv ze žďárských odchovanců vstřelil branku jen Tomáš Rolinek, velice blízko byl třikrát i Martin Kaut, jenž hraje po MS juniorů ve skvělé formě. Benjamínek Jaromír Pytlík strávil na ledě přes sedm minut, připsal si hit a střelu na Kacetla. Obě mladé naděje jsme si pak pozvali před kameru.

22.1.Přesilovky rozhodly. Každý tým má šikovné hráče, lituje hodně vyloučených Lukáš JíchaKOL - ZNS 5:4, 28.kolo | Ondřej KrásnýK O L Í N - Druhá porážka v řadě. Plameny v Kolíně byly blízko bodům, ale utkání rozsekl necelou půl minutu před koncem Josef Malý. Dobré utkání na ledě Kozlů odehrál Lukáš Jícha, jenž vstřelil vyrovnávací branku a v obranném pásmu svým napadáním dělal velké problémy při rozehrávce domácích beků. Žďárští hokejisté odešli osmkrát na trestnou lavici, navíc měl Kolín k dispozici i trestné střílení. To neproměnil, ale třemi využitými přesilovkami rozhodl o výhře. K častému vylučování, ke své vyrovnávající brance a černé poslední minutě se vrátil právě Lukáš Jícha.

21.1.I odveta v krátké době vyzněla lépe pro Kometu, MD se vrací z Brna bez boduKBG - ZNS 3:2, 0.kolo | Ondřej Krásný, Matouš VojáčekB R N O - Žďárští mladíci sehráli během tohoto týdne druhý duel s brněnskou Kometou. Tým z jihomoravské metropole ale oba souboje zvládl. Dnes to byl dlouho vyrovnaný duel, který domácí hráči rozhodli až v závěrečné třetině. Plameny tak z Brna odjíždí bez bodu.

21.1.Z Chomutova odjíždí starší dorost s debaklemCHV - ZNS 8:0, 0.kolo | Ondřej Krásný, Kateřina KundertováC H O M U T O V - Dalekou cestu absolvovali žďárští starší dorostenci poněkud zbytečně, jelikož na severu Čech narazili na Piráty, jenž hostům sebraly vítr z plachet. Kanonáda domácích se zastavila až na osmi brankách.

20.1.Plamenůn chybělo k bodům z Kolína jen 28 vteřinKOL - ZNS 5:4, 28.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Na zimním stadionu v Kolíně dnes byla k viděni bitva mezi tradičními rivaly, domácími Kozli a žďárskými Plameny. Spíše než hokejovou krásou, se utkání vyznačovalo urputností, která mnohdy byla až za hranicí hokejových pravidel. Ke kvalitě zápasu bohužel příliš nepřispěl ani hlavní rozhodčí, což mělo za následek značnou nervozitu, jak na ledě, tak mimo něj. Nakonec byli šťastnější domácí, kteří o svém vítězství rozhodli necelou půlminutu před koncem základní hrací doby a všechny 3 body tak zůstávají v Kolíně.

19.1.Poslední čtvrtinu základní části zahájí Plameny v KolíněKOL - ZNS 5:4, 28.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po novoroční euforii, ve které Plameny zvítězily třikrát za sebou, přišlo kruté vystřízlivění z holí českobudějovického David Servisu. Poslední čtvrtinu základní části rozehrají žďárští hokejisté v Kolíně proti domácím Kozlům a bylo by příjemné, kdyby se dokázali oklepat z nezdaru v posledním zápase a navázali na vynikající výsledky z utkání proti Táboru nebo Havlíčkovu Brodu.
19.1.Starší dorost bojoval, ale s Havířovem padl 1:3ZNS - HAV 1:3, 0.kolo | Anna RůžičkováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárští starší dorostenci dnes odehráli na Bouchalkách utkání proti Havířovu. Po vyrovnané první třetině ale hosté do každé další vstoupili gólem a nakonec porazili domácí Plameny 1:3. Žďár si tak po úspěchu s Letňany připisuje opět další prohru.
18.1.Byl jsem trochu nervózní, popisuje pocity při uvedení do Síně slávy Českého hokeje Jaroslav BenákOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Využíváme volného týdne a přinášíme vám rozhovor s Jaroslavem Benákem, který jsme natočili při derby s Havlíčkovým Brodem. Před utkáním klub SKLH Žďár nad Sázavou poděkoval bývalému trenérovi za služby, které pro klub ve své trenérské štaci odvedl. Plameny vyjádřily úctu i k bohaté kariéře tohoto vynikajícího obránce, jejímž vrcholem bylo zařazení do Síně slávy Českého hokeje. V reprezentaci získal zlatou medaili na MS 1985 v Praze, stříbrnou medaili na MS 1983 v Německu, bronzovou medaili z MS 1987 v Rakousku a je držitelem i olympijské stříbrné medaile ze ZOH 1984 v Sarajevu.

18.1.Starší dorost si hladce poradil s LetňanyZNS - LET 6:1, 0.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Poměrně snadné utkání si zahráli žďárští starší dorostenci proti Letňanům. Plameny si rychle vytvořily tříbrankový náskok, který postupně navyšovaly. Hattrickem se blýsknul Zbyněk Vlk.

18.1.Oslabený mladší dorost těsně prohrál v PardubicíchPAR - ZNS 2:1, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Mladší dorost dnes zajížděl na led pardubického Dynama, které je jen 3 body před ním, a v případě výhry se tak mohl na svého soupeře bodově dotáhnout. Tento úkol však mladým Plamenům ztěžovala absence tří klíčových hráčů, které museli nahradit mladíci z ročníku 2004. I přes srdnatý výkon se jim nakonec na body dosáhnout nepodařilo, ačkoliv když k nim rozhodně nechybělo mnoho.