Dostupné kategorie

V lednu 2013 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
30.1.Krutopřísně těžký boj se šťastným koncemZNS - BRE 4:3, 30.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárské Plameny zvládly neskutečně náročné utkání proti houževnatým břeclavským Lvům a připisují si hodně těžce vybojované tři body. Hosté výborně bruslili, napadali a hlavně díky skvělému brankáři Danielu Zelenkovi, dlouho živili naději na bodový zisk z Vysočiny a po dvou třetinách o gól vedli. Nástup do třetí třetiny však parádně vyšel Josefu Hronovi, který dvěma trefami během dvou minut otočil skóre zápasu. Po vyrovnávacím gólu Koukala nakonec vítěznou brankou rozhodl utkání v předposlední minutě Jiří Dítě.

29.1.Bude pokračovat krocení Lvů? Přijíždí rozjetá BřeclavZNS - BRE 4:3, 30.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Předposlední lednový den nabídne kompletní třicáté kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže. Na Bouchalkách bude k vidění duel druhého a třetího nejproduktivnějšího celku skupiny střed a současně se oba celky mohou pyšnit velmi dobrou formou. Lvi mají na svém kontě pouze jedinou prohru v základní hrací době z posledních sedmi klání! Přivezou pátého nejproduktivnějšího hráče a čtvrtého nejlepšího střelce celé druholigové soutěže Martina Bartoše. Ovšem také Plameny zaznamenaly pět výher z minulých šesti utkání a navíc mají za zády svoji domácí tvrz, kde letos předvádí skvělé výkony. Pojďme společně o středečním večeru pomoci zkrotit dravé břeclavské šelmy. Bitva o Bouchalky pokračuje!
28.1.Mládež: Dorostenci vítězněokŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Junioři díky rozsáhlé marodce své zápasy neodehráli. Starší dorost otočil utkání s Milevskem. Mladší dorost opět zvítězil. To je stručná bilance víkendu pohledem mládežnických kategorií.
27.1.Povinné vítězství režírovala první formaceCHT - ZNS 3:7, 29.kolo | mkC H O T Ě B O Ř – Plameny dnes odjížděly k zápasu 29. kola na led kilometrově nejbližšího, ale bodově nejvzdálenějšího soupeře do Chotěboře. Přesto je nečekal lehký úkol, očekávání fanoušků bylo totiž jednoznačné. Přes nevyzpytatelnost vzájemných duelů si nikdo nepřipouštěl nic jiného než import tří bodů do Žďáru a diskuse příznivců se točily jen o tom, jak vysokým rozdílem hosté svého soupeře zdolají. Sobotkovi svěřenci začali naplňovat tato očekávání již od čtrnácté sekundy, kdy poprvé otevřeli skóre a díky řádění první formace nebylo od úvodního buly o vítězi pochyb. V závěru sice hosté viditelně zvolnili, čehož domácí využili ke korekci debaklu na relativně lichotivý výsledek 3:7. Avšak famózní večer elitního útoku SKLH dokumentují obdivuhodná statistická čísla. Kaňkova formace dohromady nasbírala 15 kanadských bodů. Čtyřmi góly a asistencí se prezentoval Michal Kaňka, dvě trefy a čtyři nahrávky si připsal Jiří Plachý a čtyřmi asistencemi přispěl Ondřej Ježek.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

26.1.Žďár míří pro důležité body na derby do ChotěbořeCHT - ZNS 3:7, 29.kolo | jk, mkC H O T Ě B O Ř – Jediné utkání během tří týdnů neuvidí příznivci Plamenů na vlastním stadionu, bude to devětadvacátý díl základní části skupiny Střed. A nebude to ledajaké kolo, hned čtyři z pěti vzájemných klání ponese přívlastek regionální derby. Mezi nimi, je pro žďárské fanoušky nejdůležitější nedělní duel v Chotěboři, kde pokračuje bitva o krále Vysočiny. Jednoznačným favoritem jsou hosté ze Žďáru, ovšem v derby se všechny statistiky a předcházející úspěchy mažou. Lvi se však nacházejí v tak fatální výsledkové a herní krizi oproti svému soupeři, který stále bojuje o konečnou druhou příčku, že Sobotkův tým nemůže uvažovat o ničem jiném, než o importu všech tří bodů.
25.1.„Tři vyrovnané pětky jsem nikde nezažil,“ říká Michal KaňkaJiří Bárta / týdeník 5+2 dnyŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - S velkým očekáváním přicházel do Žďáru benešovský útočník Michal Kaňka. Osmatřicetiletý hokejista, který v posledních čtyřech sezonách nasbíral 258 kanadských bodů, svoji kvalitu prokazuje i v dresu druholigových Plamenů. Krátké povídání s centrem elitní žďárské formace přinesl týdeník 5 + 2 dny, nyní jej se souhlasem autora nabízíme i pro naše čtenáře.

24.1.Jiří Plachý: „Trenér vnáší do naší hry nový modernější styl“Jiří Bubák / Žďárský deník - VysočinaŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Jednou jsi dole, jednou jsi nahoře. Stará sportovní pravda znovu vyšla na povrch. V průběhu loňské sezony se úderné křídlo první formace hokejistů Žďáru utápělo v problémech se zraněními, střeleckou formou, propadalo se sestavou a s tím šla ruku v ruce i kritika od náročných „fanoušků“ SKLH. Jiří Plachý, hráč, který toho ve žďárském dresu zažil hodně, stál ve svých 34 letech na možném sportovním rozcestí. Žádné věšení bruslí na hřebík se ale nekonalo. Už v květnu se pravé křídlo s pětapadesátkou na zádech postavilo k další letní přípravě čelem a od září jako znovu zvolený kapitán dokazuje, že hokej hrát nezapomněl. Rozhovor vyšel ve včerejší příloze Žďárského deníku Vysočina, my jej se souhlasem autora přinášíme i pro naše čtenáře.

22.1.Mládež: Jako noc a den oproti minulému víkenduokŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Junioři napravili své zaváhání z minulého týdne a upevnili si šestou příčku. Starší dorost si nejprve zastřílel a o dva dny později porazil favorita. Mladší dorost rozstřílel Vajgar.

20.1.Plameny zlomily Nymburk v poslední třetině a uhájily třetí příčkuZNS - NYM 5:2, 28.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Dnešní utkání nenabídlo divákům hokejovou podívanou tak vysoké úrovně jako to středeční, přesto byla k vidění řada parádních akcí, pěkných gólů i brankářských zákroků. Především však tento duel vyzněl vítězně pro domácí Plameny, které po většinu času hru ovládaly. Dramatickou zápletku na konci druhé třetiny, kdy díky zbytečným vyloučením ztratil Žďár dvougólové vedení, však napravili Sobotkovi svěřenci ve třetí části, když si rázným způsobem, vyjádřeným třemi brankami, řekli o tři body. Dvěma góly se na výhře podílel kapitán Jiří Plachý a v těžkých chvílích držel svůj tým fantastickými zákroky brankář Jiří Sláma.

AKTUALIZOVÁNO: Ohlasy trenérů + foto

19.1.K přímému souboji o třetí příčku přijede NymburkZNS - NYM 5:2, 28.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhá liga centrální divize začíná již závěrečnou čtvrtou část letošního napínavého ročníku. 28. kolo nabídne duely ze špičky tabulky, kde prvních šest vedoucích celků spolu svede boje o elitní čtyřku. V sobotu velký zápas mezi Technikou a Pelhřimovem, v neděli Kolín – Hodonín a Plameny versus Nymburk. Oba kluby jsou na tom podobně, po novém roce nastoupily na vítěznou vlnu. Ale v minulém středečním kole NED podlehl Břeclavi (5:2) a Žďár ve šlágru Drtičům (3:4).
18.1.Martin Sobotka a statistická fakta hodnotí třetí čtvrtinu základní částimkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Již o víkendu vstoupí 2.liga do své závěrečné čtvrtiny a bude vrcholit boj o play-off a co nejlepší výchozí pozice. Dnes se však ještě vrátíme k uplynulému kvartálu a to jak v řeči statistických čísel, tak v hodnocení této části žďárským trenérem Martinem Sobotkou.

16.1.Plameny sahaly po bodovém zisku do poslední minuty. Jurásek byl však protiZNS - HOD 3:4, 27.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Na žďárské Bouchalky dnes dorazil rekordní počet diváků v očekávání špičkového druholigového hokeje. A skutečně byly jejich předpoklady naplněny a na ledové ploše se odehrál nádherný duel splňující parametry šlágru kola. Množství nádherných kombinací i individuálních akcí, stejně jako tvrdých osobních soubojů, skvělé zákroky brankářů a vše okořeněno sedmi brankami. Tyto ingredience namíchali do dnešního svátečního hokejového menu hokejisté druhého Žďáru a vedoucího Hodonína. Po rozhodující trefě hostujícího Juráska pouhých 69 sekund před závěrečnou sirénou, však zůstala nakonec žďárským příznivcům, po této labužnické chuťovce, přeci jen mírně nahořklá příchuť.

15.1.Ve středu zazáří na žďárském ledě hvězdy centrální divizeZNS - HOD 3:4, 27.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Než se u nás přelije druholigová soutěž do své poslední čtvrtiny, nabídnou Bouchalky v rámci sedmadvacátého kola opravdový megazápas. Na žďárském ledě se představí největší hvězdy centrální divize. Hodonín přiveze na Vysočinu kádr, který byl v letošním ročníku pouze čtyřikrát přemožen a suverénně vládne centrální divizi. Žďár bojuje o druhou příčku, kam se dostal také velkou zásluhou svých příznivců, kteří společně s týmem vytvořili z domácího stadionu takřka nedobytnou tvrz. Tu se podařilo vyplenit jen Spartakovcům a právě Drtičům.
14.1.Černý víkend pro mládežokŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dva kruté výsledky pro juniory, bez bodu i starší dorost a žáci. To vše částečně svým vítězstvím zachránil mladší dorost.

12.1.Žďár otočil derby a v Pelhřimově vydřel dva bodyPEL - ZNS 4:5, 26.kolo | mkP E L H Ř I M O V – Derby o druholigového krále Vysočiny dnes v Pelhřimově sice nenabídlo tolik hokejové krásy, jako bývá v těchto duelech zvykem, zato o dramatický vývoj zápasu nebyla nouze, stejně jako o slušnou porci vstřelených branek. Tu první přinesla hned úvodní minuta, kdy šel do vedení Spartak, jenž následně odskočil do dvougólového trháku. Plameny pak stihly během patnácté minuty vyrovnat, ale domácí ještě dvakrát v průběhu zápasu strhli vedení na svoji stranu. Definitivní dělbu bodů zajistil až kapitán Jiří Plachý tři minuty před třetí sirénou a druhý bod vystřelil pro SKLH v prodloužení Luboš Kunstmüller.

AKTUALIZOVÁNO: Ohlasy trenérů

11.1.V Pelhřimově čeká Plameny odvetné derby za Bouchalky!PEL - ZNS 4:5, 26.kolo | jk, mkP E L H Ř I M O V – O víkendu čeká týmy centrální divize druhé ligy předposlední utkání před startem závěrečné čtvrté části soutěže. Právě nyní nastává doba, kdy je čas napravit pár nezdarů z dosavadního průběhu sezony. A nájezdné vyloupení Bouchalek Spartakovci z konce listopadu k nim jednoznačně patří. Plameny opět naskočily na vítěznou vlnu a po dvou vítězstvích míří na pelhřimovský led. Očekává se velká bitva tahounů obou týmů Plachý vs. Plachý a jejich elitních nahrávačů Hrbatého a Kaňky.
9.1.„Možná je třicítka brána ke zkušenosti, fyzicky se ale cítím skvěle,“ říká oslavenec SmejkalZNS - MBU 5:4, 25.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Nenápadný obránce ve žďárském dresu se stal pro Martina Sobotku nepostradatelným defenzivním štítem. Není sběratelem bodových zářezů, ale jeho klid, přehled, jednoduchost a jistota ve hře, je to co z něj dělá stabilního člena, letos tak úspěšného týmu žďárských Plamenů. V posledním zápase se blýskl dokonce parádním až fotbalovým brankářským zákrokem, kterým zabránil jistému gólu. Na druhou stranu je nejtrestanějším hráčem, ale někdy jsou na něho rozhodčí hodně přísní. Řeč je o čerstvém třicátníkovi Tomáši Smejkalovi, který včera oslavil své kulatiny. Za redakci mu přejeme pevné zdraví a hodně úspěchů!

7.1.Povedené víkendové představení mladých PlamenůokŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Prvním novoročním víkendem pokračovaly mládežnické soutěže. Junioři nejprve mile překvapili a lídra tabulky z Hradce Králové značně potrápili a poté si doma poradili v přestřelce se sousedem v tabulce z Písku. Starší dorost doma také nezaváhal, ale body ztratil v nedělním utkání v Chrudimi. Mladší dorostenci měli na programu pouze sobotní utkání a v něm si s chutí zastříleli.

6.1.Pohodový zápas vyústil v dramatický závěr se šťastným koncemZNS - MBU 5:4, 25.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárští hokejisté připravili svým fanouškům v prvním zápase nového roku nejprve parádní hokejovou podívanou, aby jim v závěru podrásali nervovou soustavu infarktovou koncovku. Ještě v polovině závěrečné třetiny vedly Plameny nad Moravskými Budějovicemi 5:1, ale Žihadla dokázala třemi brankami během sedmi minut zápas zdramatizovat. Žďárští však nakonec s vypětím všech sil těsnou výhru uhájili a po dnešku se posunuli na druhou příčku tabulky.

4.1.Vzhůru do nového roku! Bouchalky hostí v derby rozdrážděná Žihadla ZNS - MBU 5:4, 25.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Konečně do Žďáru po vánoční a novoroční přestávce, opět zavítá druholigový hokej. Premiéra roku 2013 bude ve znamení derby Vysočiny. Moravské Budějovice jsou posílené o tři výhry v řadě a poperou se o co nejlepší pozici do play-off. Plameny se po dvou venkovních prohrách otřepaly a v posledním zápase rozstřílely Kolín 6:1. Právě domácí prostředí je pro svěřence Martina Sobotky klíčové. V letošním ročníku zde vyhráli pouze Hodonín a Pelhřimov. Pojďme opět společně podpořit na Bouchalky aktuálně třetí tým centrální divize!