Dostupné kategorie

V září 2012 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
30.9.Vítězný narozeninový dárek Jiřího DítěteJHR - ZNS 3:4, 4.kolo | mkJ I N D Ř I C H Ů V   H R A D E C – V pátek oslavil své osmadvacáté narozeniny a v sobotu si dal krásný dárek. Svojí trefou rozhodl Jiří Dítě o výhře Plamenů nad jindřichohradeckým Vajgarem na jeho vlastním ledě. Po zápase, stejně jako z jeho spoluhráčů, i z Jirky pochopitelně vyzařovala radost a dobrá nálada. Ochotně tedy přistoupil k našemu malému popovídání o rozhodující brance a jeho hodnocení zápasu.

29.9.Plameny vylovily z Vajgaru tři bodyJHR - ZNS 3:4, 4.kolo | mk, Jan WirknerJ I N D Ř I C H Ů V   H R A D E C - Martin Sobotka veze z jihu Čech své první tříbodové vítězství v roli druholigového trenéra. Podobně jako před týdnem v Břeclavi, se Plameny ujaly brzy vedení, ale tentokrát jej dokázaly v průběhu dvou třetin navýšit až na slibných 0:3. Ani tentokrát se však žďárským hokejistům nevyhnul desetiminutový výpadek, během kterého ve třetí části hry své vedení ztratili a nechali domácí smazat tříbrankové manko. Hosté se však oklepali a Jiří Dítě v závěru zápasu využil přesilovou hru. Na jeho branku již nedokázal Vajgar zareagovat a hosté si odváží plný tříbodový zisk na Vysočinu.

28.9.Plameny v sobotu přivítá posílený VajgarJHR - ZNS 3:4, 4.kolo | mkJ I N D Ř I C H Ů V   H R A D E C – Druhá hokejová liga tento týden zvolnila tempo a má na svém programu pouze jedno kolo. Žďárské Plameny pocestují k druhému zápasu v řadě na led soupeře. V sobotu se postaví v Jindřichově Hradci proti místnímu Vajgaru, který těsně před tímto zápasem získal významnou ofenzivní posilu Petra Šachla.
25.9.Veselý - smutný dvougólový střelec Luboš Kunstmüller věří, že to přijdeBRE - ZNS 5:3, 3.kolo | mkB Ř E C L A V – Plameny vstoupily do sobotního zápasu u řeky Dyje nad očekávání dobře a již v prvních sekundách utkání vedly 0:1 zásluhou Luboše Kunstmüllera. Tento spolehlivý útočník a dlouholetá opora žďárského týmu si připsal na své konto i druhou branku. Ani to však nestačilo k tomu, aby od Dyje připlul do Sázavy alespoň jeden bod. Po zápase jsme si s „Kuzmou“, jak mu říkají spoluhráči, povídali o jeho brankách, sobotním zápase a jak to viděl a vidí on.

24.9.Mladé Plameny vstoupily do svých soutěží velmi úspěšněmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – O víkendu se naplno rozběhly všechny mládežnické soutěže. A vstup do nich vyšel žďárským mladíkům na rozdíl od dospělých parádně. Plný bodový zisk mají na svém kontě oba dorosty a junioři výhru a remízu resp. prohru na nájezdy. Nedařilo se pouze žákům, kteří v obou kategoriích v prvním kole prohráli s Havlíčkovým Brodem.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

22.9.Střelecké tápání Plamenů pokračuje. Břeclav body nepustilaBRE - ZNS 5:3, 3.kolo | mkB Ř E C L A V – Třetí utkání letošního ročníku 2.ligy odehrály žďárské Plameny na ledě břeclavských Lvů. A také tento zápas probíhal podle stejného scénáře, jako ty předešlé: Žďár hraje, vytváří si šance a soupeř dává góly. Ani rychlá branka Kunstmüllera v první minutě na tom nic nezměnila, stejně jako jeho druhá trefa. Plameny tak u Dyje absolvovaly další lekci z produktivity a z jihu Moravy se na Vysočinu vrací s prázdnou.

Iustrační foto: Veronika Marková

21.9.Plameny jedou do Břeclavi bez kapitánaBRE - ZNS 5:3, 3.kolo | mkB Ř E C L A V – Druhá hokejová liga pokračuje o víkendu svým třetím kolem. Po středečním dramatu na Bouchalkách, čekají nyní Plameny dva zápasy na ledě soupeřů. K prvnímu z nich zajíždí v sobotu Sobotka se svojí družinou na jih Moravy, kde se utká s břeclavskými Lvi. Také v letošní sezóně však žďárský tým trápí hned od počátku rozsáhlá marodka a k řece Dyji dokonce pocestuje bez svého kapitána.
20.9.Libor Střecha: „Udělala se tam skulina a tak to vyšlo“ZNS - CHT 4:3, 2.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Včerejší vypjaté derby mělo infarktový závěr. Již poslední minuty základní hrací doby bylo jasné, že kdo dá branku vyhraje. A oba soupeři od ní nebyli daleko. Nakonec se ale prodlužovalo, ale ani to nestačilo a ke slovu přišly nájezdy, které diváci na Bouchalkách viděli poprvé od návratu Plamenů do 2.ligy. Ovšem i těch se jelo podstatně více než bývá obvyklé. Poté co nedokázala rozhodnout většina útočníku, ujal v sedmé sérii exekuce obránce Libor Střecha a vystřelil Žďáru druhý bod.

19.9.První body vydřely Plameny až na nájezdyZNS - CHT 4:3, 2.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Hned v prvním domácím zápase sezóny dostali diváci tuplovaný přídavek v podobě prodloužení a nájezdů. Poté co Plameny opět prohospodařily úvod střetnutí a po 13 minutách prohrávaly 1:3, zabraly a zlepšeným výkonem dosáhly alespoň vyrovnání. To vydrželo, až do 60.minuty a o vítězi utkání nerozhodlo ani prodloužení. V nervy drásajícím penaltovém rozstřelu nakonec získal druhý bod pro SKLH Libor Střecha.

AKTUALIZOVÁNO

18.9.Bouchalky čeká na úvod pikantní derbyZNS - CHT 4:3, 2.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Všechny hokejové soutěže se v těchto dnech rozjíždějí a výjimkou není ani 2.liga. Soutěžní premiéru si hokejisté žďárského SKLH odbyli v neděli na ledě Nymburku. Tam se to moc nepovedlo, ale ještě je celá sezóna před námi a diváci se mohou těšit na spoustu zajímavých a věřme, že i vítězných zápasů. Ve středu čeká Žďárské Plameny domácí mistrovská premiéra. A ta bude mít obzvláště pikantní příchuť. Na Bouchalky přijíždí HC Lvi Chotěboř.
17.9.Kapitán Plachý: „Ten gól měl padnout dřív, ještě bychom s tím něco udělali“NYM - ZNS 3:1, 1.kolo | mkN Y M B U R K – Vstup do nové sezóny si staronový kapitán představoval rozhodně jinak. Zpackaný nástup do zápasu a střelecká nemohoucnost, tam viděl příčiny neúspěchu v úvodním kole letošního ročníku 2. Ligy Jiří Plachý, když jsme si s ním po prohře v Nymburku krátce povídali. Z jeho slov bylo zřejmé neskrývané zklamání, ale zároveň odhodlání do dalších bojů.

16.9.Plamenům premiéra nevyšla. Z Nymburku se vrací s prázdnouNYM - ZNS 3:1, 1.kolo | mk, jkN Y M B U R K – Na úvod zavítal SKLH Žďár nad Sázavou do Polabí, kde s místním NED Hockey Nymburk rozehrál letošní ročník 2.ligy. Svěřenci Martina Sobotky propásli první část úvodní třetiny a po deseti minutách prohrávali už 3:0. V další části zápasu šel sice jejich výkon nahoru, ale na zvrat vývoje utkání to nestačilo. Naději vykřesal pět minut před koncem kapitán Plachý, ale na víc se borci z Vysočiny již nezmohli.

15.9.Tak je to tady. Plameny čeká premiéra v NymburkuNYM - ZNS 3:1, 1.kolo | mkN Y M B U R K – Téměř sedm měsíců museli čekat fanoušci žďárských Plamenů. Tato doba dělí hokejisty SKLH od posledního mistrovského utkání v loňském play-off. Skončila doba letních i ledních příprav a nyní se začne zima ptát… A jaké budou odpovědi Sobotkovy družiny? To budeme moci sledovat v následujícím půlroce a první odpověď přinese již nedělní večer. Žďárské Plameny odstartují svoji cestu letošním ročníkem třetí nejvyšší hokejové soutěže na ledě NED Hockey Nymburk v neděli v 17 hodin.
14.9.Kouč Sobotka: „Nová role mě baví a ruce mě nesvrbí“mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po středečním zápase bylo možné z tváře nového kouče Plamenů Martina Sobotky číst dvojí výraz. Z jednoho byla cítit jakási úleva po skončení přípravné fáze sezóny, z druhého naopak již čišilo odhodlání, ale i určitá nervozita a napětí před ostrým nedělním startem. Velitele žďárských plamenů jsme se zeptali na pár otázek souvisejících s přípravou i s nadcházející mistrovskou sezónou.

12.9.Plameny uzavřely přípravu první výhrouZNS - MBU 4:3, 0.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Generálka před nedělním startem nového ročníku 2.hokejové ligy, se Plamenům zdařila. V posledním přípravném zápase se Sobotkův tým dočkal první výhry v normální hrací době, když o vítězství domácích rozhodl v závěru zápasu Jiří Plachý.

11.9.Začne skutečně o víkendu 2.liga? Trutnov válčí se svazemmkP R A H A – Start nového ročníku 2. hokejové ligy je ohrožen. Spor HC Trutnov s ČSLH ohledně účasti Draků v letošním ročníku nabírá na obrátkách. Nejnovějším pokusem krkonošského celku jak zachránit svoji účast ve 2.lize pro letošní sezónu, je podání Návrhu na vydání předběžného opatření, podle kterého by nebyla soutěž pro letošní ročník zahájena.
11.9.Ve středu generálka s Moravskými BudějovicemiZNS - MBU 4:3, 0.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po téměř dvou týdnech se Plameny opět představí na domácím ledě. Ve středu na Bouchalkách uzavřou žďárští hokejisté poslední fázi přípravy na nadcházející sezónu. Generálku před nedělním startem 2.ligy obstarají moravskobudějovická Žihadla.

7.9.Technici zlomili Žďár pěti góly v řaděTEC - ZNS 8:3, 0.kolo | redB R N O - Po nadějném výkonu proti Moravským Budějovicím přišlo ve čtvrtek večer na ledě brněnské Techniky vystřízlivění. Na úvodní dva góly sice hosté dokázali zareagovat a srovnali po gólech Hrona a Kunstmüllera na 2:2, jenže od půlky zápasu už byl na ledě jenom jeden tým. Vedení vrátil Technice ve 32. minutě specialista na Plameny, Jan Česnek, který v polovině třetí třetiny přidal svůj druhý gól. Závěrečná třetina už byla domácí exhibicí, po šestém gólu vystřídal ve žďárské brance Černý Linharta. Nakonec se skóre zastavilo na výsledku 8:3. Poslední možnost naladit formu na start druhé ligy budou mít Žďárští ve středu v domácím zápase proti Moravským Budějovicím.

5.9.Plameny slaví výhru, Žihadlům dvougólový náskok nestačilMBU - ZNS 5:6, 0.kolo | redT Ř E B Í Č - Žďárští hokejisté poprvé v přípravě vyhráli. Na třebíčském ledě se nevzdali, ani když s Moravskými Budějovicemi dvakrát prohrávali o dva góly a celý zápas dotahovali. Dvěma góly v závěrečné třetině, kterými vyrovnal na konečných 5:5, se blýskl Josef Hron, trefili se i další mladíci, Ludvík a Šír. V nájezdech rozhodl o vítězství Plamenů Jiří Man. Hned zítra nastoupí svěřenci Martina Sobotky k dalšímu zápasu, v Brně se utkají s Technikou.

Ilustrační foto: Veronika Marková

5.9.SKLH Žďár zbrojí na sezonu. Plameny posílí Michal Kaňka! redŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Osmatřicetiletý kanonýr Benešova Michal Kaňka novou sezonu odehraje na Bouchalkách. Vedení SKLH Žďár potvrdilo příchod nové posily. V dresu Plamenů by tak měl nastupovat jeden z nejlepších hráčů II. ligy posledních sezon. Produktivní centr z Benešova, který stále patří HS Třebíč, přichází na hostování do konce sezony.