Dostupné kategorie

V prosinci 2012 vyšly tyto články:

Další stránky
1»
31.12.Odhaleno: Rolinek se vrací domů!Silvestr PrášilŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Naší redakci se podařilo zjistit překvapující skutečnost. Poté co žďárský odchovanec a kapitán mistrů světa z roku 2010 Tomáš Rolinek opustil celek KHL Salavat Ufa, hodně se spekulovalo o jeho dalším angažmá. „Rolda“ však odmítl další nabídky KHL jako např. pražského Lva nebo české Extraligy, když se nejvíce hovořilo o Pardubicích, kde působil před svým odchodem do KHL a nakonec se rozhodl pro návrat do rodného Žďáru.

30.12.O pohár hejtmana Kraje Vysočina 2012Antonín ProkopŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Ve dnech 28.-30.12.2012 se konal už 6.ročník tradičního vánočního turnaje "O pohár hejtmana Kraje Vysočina" a Žďár nad Sázavou byl opět jedním z pořadatelských měst.
22.12.Veselé Vánoce !redakce Jménem vedení SKLH Žďár nad Sázavou a redakce www.hokejzr.cz, přejeme všem trenérům, funkcionářům a hráčům, stejně jako všem fanouškům, příznivcům, sponzorům a obchodním partnerům, klidné a příjemné prožití Vánoc plných sváteční pohody.

.

19.12.Žďár udělal parádní tečku za rokem 2012. Kolín smetl ve druhé třetiněZNS - KOL 6:1, 23.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Hokejisté žďárského SKLH dnes uzavřeli porci zápasů určenou tomuto kalendářnímu roku. Především díky úchvatnému představení ve druhé třetině, kdy během deseti minut zlomili odpor nebezpečných Kolínských Kozlů pěti brankami, si nadělili pod stromeček mimořádně důležité tři body. Kapitán Plamenů Jiří Plachý v polovině zápasu vsítil gól s pořadovým číslem 100 v letošní sezóně.

18.12.Poslední zápas Plamenů roku 2012! Bouchalky čeká velké drama, přijede rozjetý Kolín ZNS - KOL 6:1, 23.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Už jen pár dnů chybí do vánočních svátků a druholigová mašinérie napíše již své třiadvacáté dějství. Domácí odehrají ve středu své závěrečné hokejové představení v letošním roce. Tým nad řekou Sázavou má předehráno 24. kolo s Technikou, proto si svěřenci Martina Sobotky budou moci déle odpočinout, doléčit zranění a zkoncentrovat síly před závěrečnými boji, které je čekají hned po Novém roce. Kozlové mají za zády vynikající stíhací jízdu potvrzenou devíti výhrami z posledních jedenácti zápasů! Díky této famózní formě se ze samého dna tabulky vyhoupli až na pátou pozici a útočí na elitní čtyřku. Středočeský klub se pokusí vyhrát na ledě Plamenů, kde se to zatím v letošním průběhu povedlo pouze Hodonínu a Pelhřimovu.
17.12.Zemřel PhDr. Jaroslav ŠvomaredakceŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – S hlubokým zármutkem oznamujeme všem příznivcům žďárského hokeje, že v sobotu 15. prosince 2012 nás ve věku 61 let náhle opustil dlouholetý fanoušek našeho klubu a člen správní rady SKLH Žďár nad Sázavou pan PhDr. Jaroslav Švoma.
15.12.Plameny u Vajgaru zcela vyhaslyJHR - ZNS 8:4, 22.kolo | ok, mk, Jan WirknerJ I N D Ř I C H Ů V   H R A D E C - Dalším soutěžním utkáním pokračovala druhá liga. Třetí Žďár zajížděl na led trápícího se Vajgaru. Ovšem výsledek ani pojetí hry tomu nenasvědčovalo, spíše naopak. Plameny šly sice do brzkého vedení, ale ještě do konce první sirény tomu bylo jinak. Všechno dění rozhodl Vajgar ve třetí části, když čtyřikrát skóroval a uštědřil Plamenům debakl, který hostující hráči dokázali jen kosmeticky upravit v závěrečným dvou minutách.
14.12.Zkrotlý Dítě: Je to asi věkemJiří Bárta 5+2 dnyŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Už ne zlobivé dítě, ale kanonýr Dítě. Produktivní útočník ze sebe strhává nálepku problémového hráče. Rozhovor s Jiřím Dítětem přinesl týdeník 5+2 dny ve čtvrtek a připraven byl před středečním zápasem v Břeclavi. Nyní je díky souhlasu redakce k dispozici také našim čtenářům.

14.12.Vyloví si Plameny z Vajgaru vánoční dárek?JHR - ZNS 8:4, 22.kolo | mk, jkJ I N D Ř I C H Ů V   H R A D E C - Druholigový hokejový kolotoč se už nezadržitelně chýlí k vánoční přestávce a Žďár odehraje poslední venkovní zápas v tomto roce v Jindřichově Hradci. Hráči Vajgaru se pomalu dotahují na postupovou osmičku, kde si to o postup zřejmě rozdají s Moravskými Budějovicemi, které nedávno smetli 1:6. Následovaly ovšem další dvě těsné porážky. Hosté přijíždějí na jih Čech s cílem vybudovat si co nejlepší pozici pro závěrečné boje o přední příčky, které vypuknou po Novém roce. Podaří se týmu do řeky Sázavy zapomenout na středeční nevydařený zápas v Břeclavi (7:3) a zvládnout alespoň druhé klání na ledě soupeře? Vše se dozvíme už v sobotu večer.
12.12.Bitevní pole v Břeclavi už očekává své aktéry. Plameny vyzvou jihomoravští Lvi! BRE - ZNS 7:3, 21.kolo | jk, mkB Ř E C L A V – Před vánoční přestávkou, která se již nezadržitelně blíží, čekají SKLH dva zápasy v řadě na hřištích soupeřů a obě klání se odehrají na jihu. Zatímco v sobotu pocestuje Sobotka se svojí družinou do jižních Čech, ve středu se pozornost Plamenů přestěhuje na jih Moravy, kde je čekají břeclavští Lvi. Domácím se konečně po čtyřzápasovém půstu podařilo ukořistit tři body u Vajgaru a svoji zvedající se formu budou chtít potvrdit i se třetím celkem centrální divize. Žďár nečeká nic jednoduchého, protože se bude muset vypořádat s poměrně produktivní obranou soupeře. Hlavně se čeká litý boj dvojic Martina Bartoše s Petrem Jurčou proti Michalu Kaňkovi s Jiřích Plachým.
12.12.Plameny ztratily zápas u Dyje v první třetiněBRE - ZNS 7:3, 21.kolo | mkB Ř E C L A V - Břeclavští Lvi nachytali Sobotkův tým v nedbalkách hned v úvodní dvacetiminutovce, během které si vybudovali luxusní čtyřbrankový náskok. Zlepšený výkon hokejistů z Vysočiny ve druhé třetině přinesl určitou naději, ale domácí ji opět zchladili a v závěrečné třetině již žádné zdramatizování zápasu nepřipustili. Lvi tak již svoji kořist nepustili a tři body zůstaly na jejich kontě.

Ilustrační foto: Veronika Marková

11.12.Obranář David Vítek v hlavní roli. Hattrick za pět minut!ZNS - CHT 6:3, 20.kolo | Jiří Bárta 5+2 dnyŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Pět minut a pět vteřin. Přesně tolik času stačilo hokejovému útočníkovi Davidu Vítkovi na čistý hattrick proti Chotěboři. Mladý bojovník v dresu žďárských Plamenů si druhou třetinu užíval, roli hrdiny ale po zápase odmítal. Právě galapředstavení první lajny ostré derby rozhodlo. Tento článek přinese čtvrteční vydání týdeníku 5+2 dny, pro naše čtenáře jej se souhlasem autora nabízíme již dnes.

10.12.MLÁDEŽ: Černý víkend dorostů a juniorů, žáci na výbornouokŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhým prosincovým víkendem pokračovaly mládežnické soutěže. Junioři doma přivítali Třebíč. Starší dorost jako jediný bodoval, ale ani oni nebyli stoprocentní. Nejmladší dorostenecká kategorie velmi překvapivě prohrála doma s HC Krkonoše. Naopak obě žákovské kategorie slavily úspěch.

9.12.Žďárští dali zapomenout starým časům a Chotěboř porazili i potřetíZNS - CHT 6:3, 20.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárští hokejisté mají za sebou další derby proti neoblíbenému rivalovi a oproti loňskému trápení je to letos zcela jiná píseň. I napotřetí si s tímto soupeřem poradili a především díky parádní druhé třetině si bez větších potíží připsali další tři body do tabulky. V té si upevnili třetí příčku a navíc stáhli náskok Techniky na jeden bod a pronásledujícímu Nymburku odskočili na čtyři body. Hlavní podíl na dnešním úspěchu měl David Vítek, který během pěti minut zkompletoval čistý hattrick. Čtyřmi body přispěl kapitán Jiří Plachý, tři body si připsal Petr Beneš a dva góly zaznamenal Luboš Kunstmüller.

AKTUALIZOVÁNO - ohlasy trenérů

8.12.Bouchalky opět zažijí derby s pikantní příchutí! Přijíždí chotěbořští Lvi ZNS - CHT 6:3, 20.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Na bronzovou adventní neděli se domácím příznivcům konečně představí opět Plameny na vlastním ledě. Ty pohostí doposud tápající celek Chotěboře, který si však připsal cenné body ve středečním „lvím“ derby na úkor Břeclavi. Na tento úspěch budou chtít Slavíkovi svěřenci určitě navázat i nedělním klání proti žďárskému rivalovi. Ale také domácí po dvou prohrách zabrali a v těžkém zápase v Nymburku uhájili bronzovou příčku.
6.12.Plameny přivezly z Nymburku dva body. Mohly být i tři, ale také žádnýNYM - ZNS 4:5, 19.kolo | mkN Y M B U R K – Žďárští hokejisté rozehráli druhou polovinu základní části duelem na ledě Nymburku. A u Labe se děly věci. Hosté hráli skvělý hokej a svého soupeře výrazně přehrávali. Zásluhou toho se dostali do luxusního vedení 4:0. V úplném závěru druhé periody však vlastní chybou hodili soupeři záchranný kruh, který jej pevně uchopil a již nepustil. Po třech třetinách skončil zápas remízou 4:4. Nerozhodlo ani prodloužení a zisk druhého bodu pro Plameny zajistil v nájezdech kapitán Jiří Plachý.

5.12.Plameny jedou hájit třetí pozici do NymburkuNYM - ZNS 4:5, 19.kolo | mkN Y M B U R K – Druhým zápasem na venkovním kluzišti za sebou, otevřenou žďárští hokejisté druhou polovinu základní části. Středočeši se už bodově dotáhli na třetí příčku, kterou drží společně se svým aktuálním soupeřem z Vysočiny. Domácí mají na svém kontě tři výhry v řadě s patnácti vstřelenými brankami a také za zády nedobytnou pevnost, ve které žádný tým v základní hrací době nedokázal zvítězit! Dokáže hostující celek překazit tuto skvělou bilanci silného soupeře?
4.12.Poločasové bilancování s čísly a s Martinem SobotkoumkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Víkendovými zápasy skončila první polovina základní části letošního ročníku druhé ligy. Přestože již klepe na dveře druhá půle, která vypukne hned ve středu, přinášíme vám opět několik zajímavých statistických údajů a rozhovor s trenérem Martinem Sobotkou, ve kterém hodnotí první poločas sezóny.

3.12.MLÁDEŽ: Víkendové výsledky mladých PlamenůokŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – První prosincový víkend přinesl další mládežnické zápasy. Junioři přivítali na svém ledě v derby Havlíčkův Brod. Starší dorost bojoval až do posledních minut o vítězství v Milevsku a o kategorii mladší Plameny vycestovaly do Kolína. Obě žákovské kategorie sehrály svoje souboje doma proti Ledči nad Sázavou.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

1.12.Z Hodonína bez bodu, ale se vztyčenými hlavamiHOD - ZNS 3:1, 18.kolo | mkH O D O N Í N – Žďárští hokejisté dnes uzavřeli první polovinu základní části letošního ročníku 2. hokejové ligy. Ve šlágru kola cestovali na led lídra soutěže a zápas v Hodoníně skutečně naplnil očekávání. Více než třináct stovek diváků sledovalo vysoce kvalitní a bojovné utkání v podání obou soupeřů. Přes vynikající výkon, však na body Plameny na jihu Moravy nedosáhly. Drtiči rozhodli o své výhře především rychlými góly v úvodu prvních dvou třetin. Na ty dokázali hosté reagovat pouze jednou trefou z hole kapitána Jiřího Plachého. Po polovině základní části tak zůstává Hodonín jediným sokem, proti kterému zatím nedokázal Sobotkův tým uspět.